Ana sayfa 2019 Kredi Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019

124
0
PAYLAŞ
Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019
Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019

Kişiler yapmış olduğu birikimleri araba almak için kullanmak isteyebilirler. Birikimin yetmediği noktada Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019 alabilirler. Araba almak gün geçtikçe daha zor olabilir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumlar, doların artması nedeniyle faiz oranları oldukça yükselmektedir. En iyi yatırım olarak kişiler araba almayı tercih ediyor. Bu durum böyle olunca araba fiyatları yıllar geçtikçe yükselmektedir. Kişiler sadece yatırım olarak değil, nüfusu yüksek olan şehirlerde yaşanan toplu taşım problemleri, aşırı kalabalık olmaları nedeniyle de araba almayı düşünebilirler. Ziraat bankasının sunduğu bu kredinin faiz oranlarını hep birlikte inceleyelim.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı 2019

Araba kredisi almak için bazı durumlara dikkat etmemiz gerekiyor. Bankanın krediler için uygulamış olduğu pek çok prosedür var. Bunları yerine getiremeyen kullanıcılar krediden yararlanamazlar. Ziraat bankası taşıt kredisi faiz oranı 2019 yılına yaklaşırken yüzde 2,19 olarak belirtilmiştir. Bu oran diğer bankaların sunmuş olduğu kredi oranlarıyla hemen hemen aynıdır. Başvuracağınız güne göre faiz oranları değişkenlik gösterebilir. Bankadan başvuracağınız krediler için bazı belgeler isteniyor. Bu belgeleri sizlere aşağıda iletmek istiyoruz. Ziraat bankası taşır kredisi için gerekli evraklar;

  1. Başvuru formu, (başvuru formu eksiksiz doldurulması gerekmektedir.)
  2. Nüfus cüzdanınızın ve  sürücü belgenizin fotokopisi, (Pasaport fotokopisi de geçerlidir)
  3. SSK’lı olmanız ve gelir belgeniz iletmeniz,
  4. Serbest meslek mensuplarının bağlı oldukları meslek kuruluşlarından aldıkları üyelik belgesinin fotokopisi
  5. Ticari sicil gazetesi veya gazeteleri fotokopisi olması gerekiyor.
  6. Şube tarafından istenen diğer belgeler

Yukarıda belirtilen belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Banka tarafından farklı evraklar istenebilir. Evrakları temin edemez veya eksik temin ederseniz başvuru sürecinin bekleme sürecinde kalır, belli bir süre sonra zaman aşımına uğrayıp olumsuz olarak reddedilir. Kredi gelir belgenize göre belirlenmektedir. Gelir belgeniz yüksek değil ise yüksek tutarda kredi kullanamayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Ziraat bankası taşıt kredisi güncel faiz oranı yüzde 2,19 üzerinden 40.000 Türk Lirası tutarına örnek verelim. 40.000 TL tutarında 24 ay vade ile kredi çekilirse aylık geri ödemesi 2.268,26 TL olacaktır. Bu kredinin yıllık maliyet oran hesaplaması %37.2865 olarak belirlenmiştir. Kredinizin toplam geri ödemesi ise 38.782,94 olarak belirtilmiştir.

Ziraat bankası taşıt kredisi hesaplama işlemlerini bankanın kendi sitesi üzerinden çekeceğiniz tutara göre öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK