Ana sayfa 2019 Kredi Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

195
0
PAYLAŞ
Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

Ev almak için Ziraat Bankası konut kredisi 2019 kampanyasından yararlanıp dilediğiniz evi tercih edebilirsiniz. Banka tarafından belirlenen faiz oranlarından yararlanıp ev sahibi olabilirsiniz. Ev almak için kredi tercihlerinizi iyi yapmanız gerekiyor. En uygun konut kredisi tercihini yaparak kredinizi kullanabilirsiniz. Ziraat bankası konut kredisi için çeşitli kampanyalar da bulunuyor. Bu kampanyalardan tüm tüketiciler yararlanabilir. Ev almak için banka şartları ve belgelerini temin edip yerine getirdiğiniz sürece sorunla karşılaşmazsınız. Şartları yerine getirmeniz önemlidir. Yazımızın devamında ziraat bankasından alacağınız konut kredisi oranları hakkında bilgileri sizlere ileteceğiz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı 2019

Konut kredisi oranları 2018 yılında düşüş yaşandığını 0,96 oranlarına kadar düşmüştü. Dolar kurunun yükselmesiyle konut kredisi faiz oranlarında yükselme olduğunu söyleyebiliriz. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı 2019 banka tarafından %2,19 olarak belirlenmiştir. Bu oran üzerinden kredi isteyen kişiler dilediği gibi kredi başvurusunda bulunabilir. Size en yakın ziraat şubelerine gidip başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ziraat bankası konut kredisi çekerek dilediğiniz evin değeri eksper tarafından belirlenip %80 i kadar kredinizi kullanabilirsiniz.

Konut kredisi almak için bazı şartlar  bulunuyor. Kredi için en önemli şart kredi notudur. Kredi notunuz en az 1100 puanında olması gerekmektedir. Kredi notunuz düşük olursa eğer kredi banka tarafından verilmeyebilir. Ortalama altında kalmamız gerekiyor. Kredinin taksit tutarı gelirinizin yarısından fazla olmaması gerekiyor. Gelirinize göre kredi verildiğinden gelirinizi aşacak taksit tutarında kredi alamazsınız. Kredi alacak kişinin yaşı ise 18 ile 70 yaş arasında olması gerekiyor. Ek olarak bankanın belirlemiş olduğu eksper tarafından alacağınız dairenin %80’nine kadar kredi verilmektedir. Bu durumda eksper tarafından verilen rapor önemlidir. Eksper raporunda alacağınız dairenin değeri düşük olursa eğer krediyi de yüksek tutar da alamazsınız.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi için çekeceğiniz faiz oranı üzerinden hesaplama yapılıyor. Ziraat bankasından %2,19 faiz oranı ile konut kredisi alacağınızı düşünürsek, 120 ay vade ile yani 10 yıl içerisinde 200.000 Türk Lirasının aylık taksit tutarı :4.731,56 Türk Lirası olacaktır. Yıllık maliyet oranı ise % 30.0193 olarak iletilmiştir. Kredi hesaplama işlemleri için bakanın web sitesi veya çeşitli hesaplama araçları ile yapabilirsiniz. Krediyi kullanmaya gittiğinizde banka şubelerinde bulunan görevli kişiler de size bu konuda yardımcı olacaktır. Hesaplama bilgilerini sizlere iletip kredi hakkında detayı anlamanıza yardımcı olabilirler.

Ziraat bankası konut kredisi hesaplama işlemleri için sormak istediğiniz tüm soruları bizlere iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK