Ana sayfa 2019 Kredi Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019

Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019

218
0
PAYLAŞ
Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019
Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019

Ziraat bankası engelli kredisi 2019 yılında da engelli vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyor. Engelli vatandaşlarımızın da ülke ekonomisine kazandırılmasını sağlayan bu uygulamayı ilk olarak ziraat bankası başlatmış olsa da bazı bankalarda bu kampanyaya destek sunmuş durumdadır.

Bu bankalar; yapı kredi bankası, Vakıfbank, Halkbank, Denizbank, Akbank ve Garanti bankası olmaktadır. Ziraat bankasının engelsiz destek kredisi yalnızca engelli vatandaşlarımız için değildir. Ziraat bankası aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılmasına da destek sağlamak amacıyla engelli personel çalıştıran firmalara da bu kredi imkanını sunmaktadır.

Engelli personel çalıştıran firma sahipleri ve engelli vatandaşlarımız en yakın ziraat bankası şubesine giderek bilgi alabilir ve kredi başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ziraat Engelli Kredisi 2019

Engelli vatandaşlara ekonomik özgürlük alanı yaratmak ve engelli vatandaşların ülke ekonomisine katkı sunmasını sağlamak için düzenlenmiş engelsiz kredi şüphesiz ki birçok engellinin faydalanmak isteyeceği bir kampanyadır.

Ziraat bankası aynı zamanda en az iki tane otomatik ödeme talimatında bulunan engelli bireyi bünyesinde barındıran firmalara özel uygulamalarda sunmaktadır. Ziraat engelli kredisi 2019’un içinde Firmanın Havale, EFT, fatura ödeme gibi bankacılık işlemlerinde çeşitli indirimler, engelsiz kredinin geri ödenmesinde daha fazla vade olanağı, engelli bireylere özel bireysel emeklilik avantajları, yine engellilere özel sigorta olanakları bu özel uygulamalar arasında yer almaktadır.

Engelli vatandaşlarında iş kurabilmesine, topluma kazandırılmasına ve birçok alanda var olabilmesine olanak sağlayan bu gibi finansal destekler engelli vatandaşlar için birçok engeli ortadan kaldırmaktadır.

Ziraat Engelli Kredisi Şartları 2019

Ziraat bankası engelli kredisinden faydalanmak isteyen engelli vatandaşlarda ve engelli personel çalıştıran firma sahiplerinde birtakım şartlar aramaktadır.

Bu şartlardan biri başvuru yapacak kişinin engelli olduğuna dair resmi bir sağlık raporunun olmasıdır. Bu raporu başvuru esnasında bankaya teslim edilmesi gerekmektedir. Bunun dışında engellinin aylık gelirini gösteren maaş bordrosu, sigortasının olup olmadığına dair döküm belgesi, ikametgah gerekmektedir. Bu belgelerden herhangi birinin eksikliği durumunda engelsiz krediye başvurulması söz konusu değildir. Bir diğer önemli husussa engel durumunun fiziksel engel olması gerektiğidir. Zihinsel engelli vatandaşlarımıza kredi olanağı söz konusu değildir. Diğer bankalarda da standart prosedür uygulanmaktadır. İstenen belgelerde küçük farklılıklar olsa da bahsedilen bu belgeler engelli kredisi veren bütün bankalarda istenecek olan temel belgelerdir. B

öylece engelli vatandaşlarımız ve engelli vatandaşlarımızı istihdam eden firma sahipleri için ziraat engelli kredisi şartları 2019 ayrıntılı olarak açıklamış olduk.

BİR CEVAP BIRAK