Ana sayfa Krediler Ziraat Bankası Bağkur Kredisi

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi

94
0
PAYLAŞ

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi

 

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi ile SGK Bağkur pirim borcu olan kişiler kredi kullanarak emekli olabilmektedir. Çalışma ve sosyal Politikalar bakanlığı sosyal güvenlik kurumu kapsamında birikmiş sigorta pirim borçlarının ödenmesi ve kişilerin emekliliklerini sağlamaları İçin banka kanalı ile kredi imkânı sunmaktadır.

 

31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren uygulamaya alınan karar ile Ziraat Bankası kredi imkânlarıyla 60 ay vade ile yüzde 1,28 faiz oranları uygulanarak kredi sunmaktadır.

 

Kredi taksitlerinde kredi tahsis ücreti alınmaması karara bağlanmıştır. Bu ücret emekli aylığı bağlandığında emeklilik ücretinden tahsis edilecektir.

 

Kampanya Koşulları Nelerdir?

 

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi kapsamında emeklilik Kredisi almak isteyen kişiler işin kampanya hizmeti sunan Ziraat Bankası 4-b bendi Bağkur kapsamında hizmet vermiş kişiler yaşlılık aylığı bağlanacak kişilerin birikmiş sigorta prim borçlarının ödenmesi söz konusudur.

 

Yine 4-b bendi Bağkur kapsamında hizmetlerine ait sigorta borçlarının ödenmesi söz konusu olacaktır.

 

4-a bendi Bağkur kapsamında hizmetlerine ait sigorta borçlarının ödenmesi söz konusu olacaktır.

 

Birikmiş pirim borçlarının ve yaşlılık aylığının hak edilmesine ilişkin bilgi ve belgelerin detayları bağlanacak maaş tutarıyla birlikte SGK il müdürlüklerinden öğrenilebilmektedir.

 

Emekli Olacak Kişilerin Avantajları

 

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi alacak kişilerin alacakları kredi imkânıyla ziraat bankasından kredi aldıklarında bazı avantajları olacaktır. Bu avantajlar;

 

 

 

Emekliler günlük para çekme limitleri ile tüm ATM’lerden maaşının tamamını alabilmektedir.

 

 

  1. 450 tl olarak belirlenmiş promosyon ödemelerinden faydalanabilmektedir.

 

  1. Emekli maaş hesabı için hesap işletim ücreti ödenmeyecektir.

 

  1. Özel kredi faiz oranları ile komisyonlarıyla ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir.

 

Emekli olmak isteyen kişiler ziraat bankasının sunduğu bu avantajları kullanabilirler. Kredi imkânından faydalanarak Bağkur borçlarını karşılayıp emekli olan kişiler için kredi tahsis ücreti kesilmeyecektir. Aldıkları kredi ile emekli olan kişiler emeklilik ücretlerini aldıklarında bu tahsis ücreti tahsis edilecektir.60 ay vade ile 5 yıl kapsamında yüzde 1,28 faiz oranları ile Bağkur ihtiyaç kredisi veren Ziraat Bankası kişiler için oldukça avantajlı bir hizmet sunmaktadır. Ziraat bankasına yapılan başvuru sonrasında kredi onayı alınarak bu ücret tahsis edilecektir.Ücretn tahsilatı sınrasında emekli olunabilecektir.

 

BİR CEVAP BIRAK