Ana sayfa Bankalar Yapı Kredi Personel Alımları 2019

Yapı Kredi Personel Alımları 2019

147
0
PAYLAŞ
Yapı Kredi Personel Alımları 2019
Yapı Kredi Personel Alımları 2019

Bankaların her yıl belirli dönemlerde personel alırlar ve Yapı Kredi personel alımları 2019 bunlardan biridir. Yapı kredi bankası   İstanbul, Kocaeli, Ankara, Van, Antalya, Adana, Samsun, Kocaeli, Kahramanmaraş, İzmir, Bursa ve Samsun illerinde farklı pozisyonlar için personel ihtiyacı olduğunu duyurdu.

2019 da personel alımlarının önceki yıllara göre az sayıda olması bekleniyor. Elbette bunun temele sebebi TÜİK’in son açıkladığı verilerde sanayi ve tarım üretiminde meydana gelen düşüşlerin gözlenmesi. Düşüşlerin sürekli hale gelmesi 2019 yılı için ekonomik küçülme ihtimalini güçlendirirken bankaların sürece temkinli yaklaşarak çok fazla personel alımında bulunmaması bekleniyor.

2019 yılı için yapılan ilanlardaki alınacak personel sayısı da bu öngörüyü doğrulayan nitelikte.

Yapı Kredi İş Başvurusu 2019

Yapı kredi bankası iş başvurusunda bulunacak insanların bilgi ve beceri düzeyini ölçmek istiyor ve bunun için birtakım uygulamalarda bulunuyor.

Başvuru yapabilmek için ekonomi alanına dair belirli bir bilgi seviyesinde olmak gerekiyor. Bu seviye yapı kredi bankasının sınavları sonucunda belirleniyor. Sınavın ortalamasına göre bir sınır puan belirleniyor. Bu puan ve üstünde alan adaylar Yapı Kredi iş başvurusu 2019’a hak kazanıyor. Ancak başvuruya hak kazanan adaylar arasında da mülakat aracılığıyla bir eleme söz konusu oluyor. Sözlü mülakatta ekonomiye dair soruların yanı sıra mülakata giren kişinin karakteristik özelliklerini tespit etmeye yönelik sorular da gelebiliyor.

Bu sorular daha çok herhangi bir kriz anında ya da olumsuz bir durumda kişinin vereceği tepkiyi ve özellikle grup çalışmalarında uyumlu bir iş arkadaşı olup olamayacağını anlayabilmek amacıyla soruluyor.

Yapı Kredi İş Başvuru Kriterleri 2019

Yapı kredi iş başvuru kriterleri başvurduğunuz pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Yapı kredi bankası iş başvurularını üç kategoride incelemektedir.

Bu kategoriler; öğrenci, yeni mezun ve profesyonel kategorileridir. Dolayısıyla öğrencilerde kriterler en düşük düzeydedir. Öğrencilerden beklenen daha çok staj uygulamaları, yarı zamanlı olarak gişe de tecrübe edinmeleri, saha da satış temsilciliği görevini üstlenmeleri, çağrı merkezlerinde müşteri temsilciliği görevini üstlenmeleri beklenmektedir. Yeni mezunlarsa daha önce bahsi geçen banka sınavları ve mülakatlar sonucunda değerlendirilerek gişe memurundan, uzman yardımcılığına kadar çeşitli pozisyonlarda görevlendirilirler. Profesyonel kategorisiyse uzun zamandır bankacılık sektöründe çalışan, alanına hakim olduğunu ispatlamış, yabancı dil bilgisi gelişkin bireyler içindir.

Bu bireyler gerçekleştirilecek sözlü bir mülakat sonrasında yazılı sınava tabi tutulmadan işe alınabilirler. Kısacası Yapı Kredi iş başvuru kriterleri 2019 bu üç kategoriye göre değişim göstermektedir.

BİR CEVAP BIRAK