Ana sayfa Bankalar Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti 2019

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti 2019

143
0
PAYLAŞ
Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti 2019
Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti 2019

En çok müşteriye sahip bankalardan biri olan Yapı Kredi’de hesabı olanlar için Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti 2019 önemli bir konu. Günümüzde hemen her banka işlemini elektronik bankacılık sistemi üzerinden, akıllı telefon ya da bilgisayar aracılığıyla yapabilmekle birlikte, ATM’lerden de birçok hizmet alabiliyoruz. Fakat, ATM’den en sık gerçekleştirdiğimiz işlem doğal olarak para çekme. Bu yüzden, okuyucularımıza faydalı olacağını düşündüğümüz bu konuyu, bu yazıda işleme kararı aldık.

Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti 2019

Hemen hemen 30 yıldır ülkemizde kullanılmakta olan ATMler, bankayla ilgili pek çok işimizi kolaylaştırdı. Bu teknoloji sayesinde, bazen bulunduğumuz yere çok uzak düşebilen, en yakın banka şubesini aramamıza gerek yok. Bankalar yerleşimlerdeki nüfus ve müşteri yoğunluğuna göre çok çeşitli yerlere ATMlerini kuruyor. Bu durumda Yapı Kredi müşterisiysek, Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti 2019 bizim için önemli bir meseledir. ATMlerde 7/24 işlem yapılabilmesi kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Ancak bunun yanında kimi dezavantajları da olabilmektedir. ATMlerde, 24 saatlik zaman dilimini esas alan günlük para çekme ve işlem yapma limitleri vardır. Gece yarısından itibaren (00:00) bu limit yenilenir. Bu limit her bankaya ve zaman zaman müşteriye göre değişebilmektedir. Yapı Kredi’de bu limit bireysel müşteriler için 2000 TL, kurumsal özel müşteriler için 5000 TL’dir.

ATM Günlük Para Çekme Limiti 2019

Eğer bir banka hesabınızın ATM günlük para çekme limiti 2019 doldursaysınız, başka bir ATM de olsa aynı banka ATM’sini gece saat 00:00’ı geçene kadar kullanamazsınız. Yani bu durumda malesef o bankaya ait herhangi bir ATM’yi gece yarısına kadar kullanamazsınız. Eğer gün içerisinde çeşitli sebeplerle 2000 TL’den fazlasına ihtiyaç duyacağınızı düşünüyorsanız ve birden çok bankada hesabınız olmasına rağmen tüm paranız yalnızca bir hesaptaysa, bankaların mesai saatleri kapanmadan önce paranızı EFT’yle diğer banka hesaplarınıza aktararak parça parça diğer bankalardan çekim yapabilirsiniz. Bunun haricinde eğer yüksek miktarda günlük nakite sık sık ihtiyaç duyuyorsanız bankanızdan günlük para çekme limitinizin artırılmasını talep edebilirsiniz. Böylece, ATM Günlük Para Çekme Limitim Dolduysa Herhangi Bir Alternatifim Var Mı? diyen okuyucularımıza da yanıt vermiş olduk.

Para çekme limiti hakkında tüm detaylar makalemizde belirtilmiştir. Diğer içerikler için sitemizde bulunan kategorilere göz atabilirsiniz. İyi günler dileriz 🙂

BİR CEVAP BIRAK