Ana sayfa 2019 Kredi Taşıt Kredisi Hesaplama 2019

Taşıt Kredisi Hesaplama 2019

153
0
PAYLAŞ
Taşıt Kredisi Hesaplama 2019
Taşıt Kredisi Hesaplama 2019

Birçok insan gerek seyahat gerekse de ulaşım amacıyla talep ettiği araçları satın alabilmek için taşıt kredisi hesaplama 2019 nasıl olacağını merak ediyor. 2018 yılında üretim girdilerinde yaşanan artışlar sebebiyle ortaya çıkan maliyet enflasyonu sonucunda faiz oranları oldukça artış göstermişti. Artan faizler taşıt kredisi almayı zorlaştırırken doların kurunun da ciddi artışlar göstermesi otomotiv sektöründe ikinci el otomobil satışlarını %50 oranında azaltmıştı. Peki 2019 yılı için durum ne olacak?

Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019

Taşıt kredisi faiz oranları 2019 önemli belirleyicilerinden birisi dolar kurudur. Bunun sebebi otomobil gibi yoğun ithal girdilerin olduğu bir üretim sürecinde dolar kurunun artmasının direkt olarak maliyet artışına dolayısıyla da fiyat artışına sebep olmasıdır. Dolar kurunda meydana gelen değişiklikler taşıt kredisi faiz oranlarında da sıklıkla değişimler yaşanmasına sebep olmaktadır. Bankalar hem sıfır hem de ikinci el otomobiller için çeşitli vade seçenekleriyle kredi imkanı sunmaktadır. Bazı bankaların taşıt kredisinde sunduğu vade seçeneklerinden ve faizleri şu şekildedir;

Vade Seçenekleri Faiz Oranı

    • QNB Finansbank 3-48 ay %2.77
    • HSBC 3-48 ay %2.92
    • Akbank 3-48 ay %2.69
    • Garanti Bankası 3-48 ay %2.23
    • Yapı Kredi Bankası 3-48 ay %2,09

 

2.El Taşıt Kredisi 2019

Bankalar İkinci el ve sıfır taşıtlara aynı tutarda kredi imkanı sunmaktadırlar. Ancak bu kredilerin faiz oranları farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra bankalar istediğiniz bir ikinci el araç için kredi çekmenize izin vermeyerek, aracın birtakım şartlara uygun olmasını istemektedirler. Örneğin aracın en fazla 8 yaşında olması ve binek araç olması gerekmektedir. 2.El taşıt kredisi 2019  faydalanabilmek için gelir belgeniz, satın alınacak aracın ruhsatı ve kaza raporları, nüfus cüzdanınız ve aracın trafikten çekildiğine dair belgeniz ile başvuru yapabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvuru Masrafları 2019

Dosya masrafları yasal olarak kaldırılmış olmasına rağmen birçok banka sunduğu taşıt kredilerinde faiz masrafları haricinde de birtakım masraflar ortaya çıkartarak ödeme talep ederler. Bu masraflardan biri yasal olarak zorunlu olmamasına rağmen, bankanın yatırımını garanti altına almak amacıyla zorunlu tuttuğu araç kaskosudur. Bir diğeri kullanılan kredi miktarının %0,005’i olan kredi tahsis ücretidir. Son olarak ise yine bankalarca zorunlu tutulan hayat sigortası masrafları vardır. Bütün bu giderler taşıt kredisi başvuru masrafları 2019 oluşturmaktadır. Taşıt kredisi başvuru masraflarını banka ile hesaplayıp detayları öğrenebilirsiniz. Bu masrafların yüksek olmamasına dikkat ediniz.

BİR CEVAP BIRAK