Ana sayfa Genel Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli Nakit Avans Nedir?

88
0
PAYLAŞ

Taksitli Nakit Avans Nedir?

 

Kredi kartı üzerinden yapılan bu işlem anlık olarak nakit ihtiyacınızı gidermeyi amaçlar. Bankaların sağladığı telefon ve internet üzerinden olan hizmetleri ya da bankamatikler üzerinden bu işlem yapılabilir. Taksitli nakit avans bir anlamda kredi kartının limiti üzerinden kredi kullanmaktır. Bu nedenle taksitli nakit avans çekiminde çekilen miktar üzerine “akdi” faiz oranı eklenir. Miktar kredi kartı ekstrenize yansır. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından 3 ayda bir açıklanan bu faiz oranı bankaların taksitli nakit avanslar üzerinde kullanabileceği faiz üst limitini belirler. Ayrıca akdi faiz oranı gecikmeler dışında piyasada uygulanabilen en yüksek faiz oranlarıdır. 2018 yılının ikinci yarısında belirlenen akdi faiz oranı %2.02’dir. Taksit sayısı ise maksimum 12 olarak belirtilmekle birlikte bir alt limit getirilmemiş, bu alt limit bankadan bankaya değişmektedir. Ek olarak akdi faiz üzerinden vergi olarakKKDF (Kaynak Kullanım Destek Fonu), [SMV(Banka Sigorta Muamele Vergisi) uygulanır ve faiz tutarına eklenir.

 

Ne Kadar Taksitli Nakit Avans Çekilebilir?

 

Taksitli nakit avans limitleri hamilin kullandığı kredi kartının nakit çekim limitine eşdeğerdir. Fakat bankadan bankaya değişen günlük nakit avans çekim limitleri bulunmaktadır.

 

Bankaların Taksitli Nakit Avans Limit Faiz, Taksit Oranları

 

İş Bankası Maximum

 

İş Bankası kredi kartları aracılığıyla 5-12 ay arası taksit imkânı sunulmaktadır. An itibari le %1,84 olan faiz oranları 03.08.2018 tarihinden itibaren %2,02 olarak uygulanacaktır. Taksitli Nakit Avans işlemlerinde günlük toplam limitleri 300TL-15.000 TL arasındadır.

 

 

 

Ziraat Bankası Combo Kart

 

Günlük minimum işlem tutarı 100 TL, maksimum işlem tutarı ise 10.000 TL’dir. Faiz oranı ise an itibariyle %1,65’dir.

 

 

 

Garanti Bonus

 

Taksitli nakit avans, günlük işlem başına minimum 500 TL tutarında, maksimum 20.000 TL tutarında kullanılabilir. Garanti Paramatiklerde ise 4000 TL ile sınırlandırılmıştır. 5-12 taksit seçenekleri bulunmaktadır. Faiz oranı ise %2.02’dir

 

 

 

Card Finans Paraf

 

 

 

01 Temmuz–31 Temmuz 2018 tarihleri arasında kampanyası olan Card Finans ise 200 TL ile 15.000 TL arasındakitaksitli nakit avans taleplerine 3,6, 9 ve 12 taksitle %1,81 faiz uygulamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK