Ana sayfa 2019 Kredi Şehit ve Gazi Ailelerine Faizsiz Kredi 2019

Şehit ve Gazi Ailelerine Faizsiz Kredi 2019

1.033
0
PAYLAŞ
Şehit ve Gazi Ailelerine Faizsiz Kredi 2019
Şehit ve Gazi Ailelerine Faizsiz Kredi 2019

Ülkemizde 1985 yılında yürürlüğe giren ve günümüze kadar devam eden süre içerisinde Şehit ve Gazi ailelerine faizsiz kredi 2019 uygulaması ile vatanı uğruna şehit ve gazi olan ailelere sunulan kredi imkanlarından yararlanmak mümkündür. Vatan borcunu fazlasıyla ödeyen şehitlerimiz ve gazilerimiz için böyle bir uygulama başlatılmıştır.

Bu uygulamadan 1971 yılından itibaren şehit ve gazi olan aileler yararlanabilmektedir.  1991 yılında alınan kararlar sonrası yasaların kapsamı genişletilerek pek çok şehit ve gazi aile bu yasa içerisinde kredi kullanabilme imkanı tanınmıştır. Yürürlüğe girdiği andan itibaren pek çok şehit ve gazi ailelerinin yararlandığı bu kredilere ayrılan fonlar yıllar geçtikçe artış gösteriyor. Gerekli finansmanlar sağlanarak ailelerin bu kampanyalardan yararlanması mümkün kılınmaktadır.  Tuik tarafından belirlenen bu oranlar belirlenmektedir.

Şehit ve Gazi Ailelerine Faizsiz Konut Kredisi 2019

Yalnızca şehit ve gazi ailelerin yararlanabildiği konut kredileri hakkında sizlere detayları aktaracağız. Şehit ve Gazi ailelerine faizsiz konut kredisi 2019 yılı içerisinde sadece hak sahibinin maaşı üzerinden baz alınıp 1/4 oranında kesinti sonucunda istenilen kredi tutarı kullandırılmaktadır. Bu kredilerin en büyük özelliği herhangi vade sınırı bulunmaması ve hiçbir şekilde faiz uygulanmamaktadır. Bankaların şehit ve gazi yakını olmayan kişilere kullandırmış olduğu krediler de faiz olduğunu biliyorsunuz. Krediyi kullanan aileler borç bitene kadar kullandıkları vade üzerinden faizsiz kredi alabilirler.

Kredi açılışı için sadece kredi tutarının %1’i oranında ödeme yapılması yeterli oluyor. Krediden yararlanmak için tahsis edilmesi gereken belge banka tarafından istenmemektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla temin edeceği belgelerle hak sahibi olduklarını bankaya iletebilirler. Konut kredisinde bazı şartlar bulunuyor. Bu şart ise alınacak evin henüz tamamlanmamış ya da inşa halinde olan konutları kapsamaktadır. Şehit ve gazi ailesinde hak sahibi birden fazla kişi varsa kredinin alınabilmesi için diğer hak sahipleri onay vererek bu haklarından feragat ettiklerini bildirmesi gerekmektedir. Aksi halde evin tapusu müşterek olarak kabul edilip, bütün hak sahiplerinin ortak mülkiyeti söz konusu olur.

Şehit ve Gazi Ailelerine Yardım 2019

Ülkemizde şehit ve gazi ailelerine yapılan pek çok ayrıcalık ve yardım bulunuyor. Bu yardımların içerisinde en çok tercih edilen faizsiz krediler olduğu göze çarpmaktadır. Şehit ve Gazi ailelerine yardım 2019 yılı içerisinde devam edecek olup bankalar tarafından gelecek güncel kampanyaları sitemiz aracılığı ile bildireceğiz. Bu yardımlardan yararlanmak istiyorsanız şehit ve gazi ailesi olmanız gerekmektedir.

Ülkemiz uğruna canını ortaya koymuş Şehitlerimize  Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK