Ana sayfa Krediler Taşıt Kredisi Pert Arabaya Kredi Çıkar Mı?

Pert Arabaya Kredi Çıkar Mı?

293
0
PAYLAŞ

Pert Arabaya Kredi Çıkar Mı?

Pert arabaya kredi çıkar mı sorusu araç yatırımı yapmak isteyen kişilerin sıklıkla yönelttikleri soruların başında gelmektedir. Özellikle araçların hasarlarını giderdikten sonra satışa çıkaran kişiler tarafından sıklıkla dile getirildiğinin de altı çizilmelidir. Bu konuda bankaların tutumları farklı olmaktadır. Genel itibari ile pert araba için taşıt kredisi almanız söz konusu değildir.

Pert Araç Nedir?

Pert terimi trafik kazasına karışmış ve bu kazadan yüksek oranda hasar almış arabaları nitelendirmektedir. Araçların artık kullanılamaz hale gelmesi sonrasında pert terimi kullanılmaya başlamaktadır. Kişilerin bu araçları satın almasının amacı gerekli olan tamir adımlarının tamamlanmasından sonra aracın yeniden piyasaya sürülmesini sağlamak ya da parçaların değerlendirilmesini mümkün kılmaktadır. Hafif hasarlı araçların pert olarak nitelendirilmediğinin de ayrıca farkında olmalısınız. Ağır hasarlı araca kasko yapılır mı sorusu tam da bu noktada devreye girmektedir. Ağır hasarlı araçların sigorta şirketleri tarafından kaskolanmayacağı da belirtilmelidir.

Hasarlı Araç Kredisi

Hasarlı araçların satın alımı sırasında öncelikli olarak ikinci el taşıt kredisi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bankalar hasarlı araçlara ikinci el taşıt/ hasarlı araç kredisi sağlayabilmektedir. Fakat satın alınacak aracın muhakkak kaskosu bulunması gerekmektedir. Kaskosuz olan araçlara kredi çıkması mümkün değildir. Sigorta ve kasko konusunda uygulamaya alınan detaylar bankadan bankaya değişim gösterse de bu gibi temel özelliklerin aynı şekilde tüm bankalar tarafından uygulamaya alındığı da belirtilmelidir. Çekme belgeli araca kredi çıkar mı sorusu da sıklıkla gündeme gelmektedir. Hukuki olarak bu kredi türü de sıkıntı yaratacaktır. Çekme belgeli araca taşıt kredisi çıkar mı sorusunun yanıtı da olumsuz olacaktır.

Hangi Araçlara Kredi Çıkmaz?

Pert arabaya kredi çıkar mı konu başlığı altında kaskosu olmayan araçlara kredi çıkmayacağının farkında olmalısınız. Hasar derecesi yüksek olan bir diğer deyiş ile pert araçların sigorta şirketleri tarafından kasko yapılması söz konusu değildir. Kredi için başvurduğunuz zaman da taşıt hakkındaki bilgiler toplanırken sigorta firmalarının görüşleri esas kabul edilmektedir. Kasko sahibi olmayan bir aracın krediye tabi olması söz konusu olmayacaktır. Araç kredisi neden çıkmaz konu başlığı hakkında bankalardan bilgi alabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK