Ana sayfa Kredi Kartları Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

110
0
PAYLAŞ

Üniversite hayatına ilk adım atan öğrencilerin büyük bir bölümünün nakit sıkıntısı yaşadığı görülmektedir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ise bu noktada devreye girerek öğrencilerin bu nakit ihtiyaçlarına büyük oranda çözüm bulmaktadır. Sizlere öğrencilere çeşitli avantajlara sahip olan kredi kartı veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

İş Bankası

İş Bankası sunmuş olduğu İş’te Üniversiteli kredi kartıyla üniversite öğrencileri tarafından en fazla tercih edilen banka konumuna gelmeyi başarmıştır. Bu kartın öğrenciler tarafından cazip görülmesinin birçok özelliği bulunmaktadır. Özellikle ilk yıl kart ücreti alınmaması en büyük özellikleri arasında yer almaktadır. Banka ilk evrede kredi kartı limitini 400 TL olarak belirlemiştir ve ödeme düzenine göre bu limit zaman içerisinde yükselebilmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası

TEB’in öğrencilere sunmuş olduğu kredi kartı ise; ÜniversiTEB’dir. Kartın gecikme faiz oranı %2.60 civarındadır ve ilk alındığı zaman ortalama limiti 300 ile 400 TL arasındadır. Eğer ödemelerinizi düzenli yaparsanız kredi kartı limit artırma talebinde bulunma imkanına da sahipsiniz. Kartı kullanarak hafta sonu gideceğiniz sineme ve tiyatro gibi aktivitelerin %50’si TEB tarafından karşılanmaktadır.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ise üniversite öğrencilerine Maximum özellikli olan Genç Kart’ı sunmaktadır. Banka bu kredi kartından 5 yıl boyunca herhangi bir yıllık ücret talep etmemektedir. Kredi kartının limiti ise; Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL ve doktora öğrencilerine 950 TL şeklindedir.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası da üniversite öğrencilerine çok avantajlı kredi kartı sunan bankaların arasında yer almaktadır. Banka öğrencilerin karşısına Play Kart ile çıkıyor. Bu kredi kartının World Kart özelliklerine sahip olan bir kart olması birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Aynı zamanda banka bu kredi katından herhangi bir yıllık ücret almamakta ve taksitli nakit avans kullanma imkanı sunmaktadır.

Vakıfbank

Vakıfbank üniversite öğrencilerin karşısına Like Card ile çıkmaktadır. Like Card’ın en güzel özelliklerinden birisi ise; öğrencilerin ortalamalarını dikkate almasıdır. Eğer okuduğunuz okulda her yıl ortalamanızı yükseltiyorsanız size 10 bine yakın Like puan verilmektedir. Kredi kartını kullanarak World üye iş yerlerinden yapılan bütün kampanyalara katılabilirsiniz.

Finansbank

Finansbank ise gençlere Cardfinans GO kredi kartını sunmaktadır. Bu kredi kartı da bütün kredi kartı özelliklerini taşımaktadır. Kredi kartını kullanarak yapacağınız alışverişlerinizden para puan kazanma imkanına sahipsiniz. Kartın yıllık kart ücret ise 25 TL olarak belirlenmiştir. Öğrencilere taksitli alışveriş yapma imkanı da verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK