Ana sayfa Krediler Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

77
0
PAYLAŞ
Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kredili Mevduat Hesabı ( KMH ) banka kartlarına tanımlanmış limit olarak bilinir. Her banka uygun gördüğü müşterisinin banka kartına Kredili Mevduat Hesabı tanır. Özellikle bankanızdan kredi kullandıysanız aksini belirtmediğiniz sürede KMH limiti de kartınıza otomatik olarak tanımlanır. Tanımlı olmayan banka kartınıza nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilmek için kredili mevduat hesabı tanımlatabilirsiniz.

Kredi kartının haricinde hesaplara tanımlanan Kredili Mevduat Hesabı limitinizi ister nakit olarak, ister alışveriş sırasında isterseniz de taksitli alışverişlerde kullanabilirsiniz. Taksitli alışveriş olanağını her banka vermemektedir.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Banka hesabınıza kredili mevduat hesabı tanımlatmak için müşterisi olduğunuz bankayla iletişime geçmeniz gerekir. Bankaların İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak veya Şubelere giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı başvurusunda bulunurken bankanızın mobil uygulamasından yararlanabilirsiniz. Garanti Bankası için GarantiCep, Yapıkredi Mobil, İş Bankası İşCep, Ziraat Mobil, Akbank Direkt, ING Mobil, MobilDeniz gibi bankaların mobil şubelerini kullanarak veya İnternet Şubeleri üzerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Avantajları

Hesabınıza tanımlanan Kredili Mevduat Hesabı limitinizden otomatik fatura talimatı verebilir, faturalarınızı nakit kartınızı kullanarak anlık ödeyebilir, nakit çekerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. QNB Finansbank müşterileri kredili mevduat hesap limitini kullanarak taksitli kullanım da yapabilir. Bu hizmetten yararlanmak için bankanın şube, ATM, Çağrı Merkezi, İnternet ve Mobil Bankacılık kanallarından birini kullanabilirsiniz. 24 aya varan taksit imkanları bulunmaktadır.

Kredili Mevduat Hesabı Faiz Hesaplaması

Banka hesabına tanımlı ek hesap limitinizden kullandığınızda günlük faiz üzerinden bir tutar tarafınıza yansıtılır. Hesabınızın limitinin eksiye düştüğü gün sayısı kadar faiz ödersiniz. Tıpkı kredi kartları gibi ek hesapların da kesim tarihi vardır. Bu tarihlerde eksiye düşen tutar, gün sayısı ve günlük faiz oranına göre bir hesaplama yapılır ve hesabınıza para yatırdığınızda otomatik olarak limitten düşer. Kredili Mevduat Hesabınızı kullanmadığınızda faiz ödemezsiniz. Kullandığınız günler için ödeme yaparsınız.

Kredili Mevduat Hesabı faiz oranları QNB Finansbank ve Yapıkredi Bankası’nda yüzde 2,02’dir. Hesabınızın ekside kaldığı gün sayısınca yüzde 2,02 faiz oranıyla bir borç hesabınıza yansır. Gecikme yaptığınızda hem ek hesap faiz oranı hem de gecikme faiz oranı ikisi birlikte işlemeye başlar.

Ek Hesap Faiz Hesaplamasına bir örnek verecek olursak;

Ek hesap limitinden 500 TL kullanıp 1 gün sonra hesabınıza minimum 500 TL yatırdığınızda gelecek ay yansıtılacak faiz 0,41 TL’dir. 500 TL’yi 30 gün sonunda ödemek istediğinizde geri ödeme tutarı 512,12 TL olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK