Ana sayfa Krediler Kredi Notu Nasıl İtiraz Edilir?

Kredi Notu Nasıl İtiraz Edilir?

76
0
PAYLAŞ
Cepteteb Faiz Ve Kampanyaları 2019

Bankalar ile daha önceki yapmış olduğunuz işlem ve hizmetlerin sizlere sağladığı kredi notu için bir çok vatandaş sorun yaşamaya devam ediyor. Yaşanan sıkıntıya istinaden kredi notu nasıl itiraz edilir? ne tür işlemler yapılır beraber inceleyelim. Kredi notunuz sizin bankalar ile yapacağınız işlemler için her zaman en önemli unsurlardan biridir. Kredi çekmekten tutun kredi kartı ve diğer bankacılık işlemlerinizi kolay yapabilmeniz için kredi notu yüksekliğiniz önem arz eder.

Daha önce bankalara olan borç ve haciz işlemleri gibi sorunlar yaşadıysanız büyük ihtimalle kredi notunuz düşük çıkacaktır. Düşük çıkan kredi notu için itiraz etme hakkına sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Bu sayede hem yapılan yanlışlık var ise onu düzeltir hemde aklınızda soru işareti kalmamış olacaktır.

Kkb Rapor İtiraz Sorgulama

Kredi notuna iki şekilde itiraz etme şansınız vardır. Birisi banka yolu diğeri ise KKB resmi sitesi aracılığı ile. İti raz formunu banka şubesi ya da KKB sitesinin üzerinden doldura bilir ve 7 iş günü içerisinde sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Özellikle findeks raporlarında yapılan itirazlar olumsuz olarak geri dönüş yapar. Bunun sebebi bankaların sistemsel olarak otomatik hesaplama yaparak kredi notunuzu en yakın şekli ile hesaplamış olmasıdır.

Kredi Notu Aralığı Risk Grubu Kredi Kullanma İhtimali
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

Kredi notunuz yukarıdaki belirtilen tablolarda oluşan rakamları içeriyorsa risk grubu ona göre değişir. Her banka için kredi risk grup puanlaması aynı olsa bile bazı müşterileri için ayrıcalık yapabilirler. Kredi notu itirazlarınızı yaptığınız platform ya da banka şubesi tarafından öğrenmeniz için sadece kimlik olması yeterlidir.

İtirazlarınızı yapmanız durumunda başka bir itiraz dilekçesi vermeniz bir şeyi değiştirmeyecektir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? 2019

Bankalar ile olan olumsuz faaliyetler yüzünden tüketicinin kredi notu düşebilir ve belli bir süre yükseltmeye uğraşabilir. Düşük kredi notları banka sektöründe olumsuz olarak kabul edilir ve bir çok işleminize istinaden iniş çıkış yaşayabilirsiniz.

Daha önce yaptığınız kredi ödemeleri ve diğer borçlarınızın tamamını kapatmış olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde banka ile hiç bir şekilde işlem yapma olasılığınız olamaz. Buna istinaden de kredi notunuzu yükseltemezsiniz. Öncelikle bankada bir hesap açabilir ve bütün işlemlerinizi buradan sürdürebilirsiniz. Daha sonra kredi kartı alımı ve düzenli ödemeler ile kredi notunuzu %30 oranına kadar yükseltme imkanınız olacaktır.

Yaptığınız bu işlemleri yaklaşık 6 ay içerisinde düzenli yaparak belirlenen seviyeye gelmeniz durumunda kredi kullanma şansını yakalarsınız. Yüksek miktarlarda kredi çekemeyecek olsanız dahi ihtiyaç kredisi kullanarak bir adım daha atmış olursunuz. Yapılan her bankacılık işlemi sistemde sizin kredinizi otomatik olarak yükselterek en üst seviyeye çekecektir. Aklınıza takılan kredi notu nasıl yükseltilir? 2019 bankalar bazında kredi notları gibi sorularınızı yukarıda cevaplayabilirsiniz. Kredi ve bankaların diğer ürünleri için sitemizdeki diğer konulara göz atabilir sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK