Ana sayfa 2019 Kredi KGF Kredisi Veren Bankalar 2019

KGF Kredisi Veren Bankalar 2019

1.752
0
PAYLAŞ
KGF Kredisi Veren Bankalar 2019
KGF Kredisi Veren Bankalar 2019

Kredi garanti fonu anlamına gelen KGF kredisi veren bankalar 2019 , son zamanlarda yaşanılan ekonomik sıkıntılardan sonra daha çok insanın tercihi haline geldi. Kurumsal felaket durumunda devreye giren KGF, KOBİ’leri destekleyerek kredi kullanmalarını ve işlem yapabilmelerini sağlamayı amaçlar. Ancak KGF’ler kredi kullanmak isteyen Kobiler için bir kefalet oranı belirlemektedir. Belirlenen kefalet oranın birçok bankadan kredi alma imkânı bulan KOBİ’ler bu sayede gerekli yatırımlarda bulunabilirler. Özellikle kredi almak için yeterli teminatı bulunmayan KOBİ’lerin tercih ettiği KGF, tasarruf-yatırım dengesinde önemli rol oynamaktadır.

Türkiye Finans Bankası Fonu 2019

KGF kefaletine sahip işletmeler yalnızca bu kefaleti tanıyan bankalar aracılığıyla kredi çekebilirler. Türkiye Finans Bankası da bu desteği sağlayan bankalardan biridir.

Finans Bank’ın KOBİ’ler için uyguladığı kefalet limiti 12Milyar TL olmaktadır. Türkiye finans bankası fonu 2019 için kefalet oranı ise %80 olmaktadır. Ancak bu durumda birtakım istisnalar bulunmaktadır. Örneğin genç kadın girişimlere, onları daha çok desteklemek için %90 kefalet oranı belirlenmiştir. Aynı şekilde Türkiye Ekonomisini desteklemek için ihracat yapan işletmelere %100 kefalet oranı uygulanmaktadır. Belirli bir orandan fazla yatırım yapacak ve yeniş iş olanaklarının oluşmasına katkı sağlayacak KOBİ’ler içinse %85 gibi bir oran belirlenmiştir. KGF kredilerine de diğer kredilerde olduğu gibi İnternet üzerinden başvurabilmek mümkündür. Bankalar yaklaşıl 48 saat bir süre içerisinde KGF kefaletine sahip olan başvuru yapan firmaları incelemektedirler. Bu incelemenin sonunda ise nihai karar açıklanır ve işletmeye bildirilir.

KOBİ Dışındakilerin KGF Kredisinden Yararlanması

KGF kefaleti yalnızca KOBİ’ler için geçerli değildir. KOBİ kapsamı dışındaki işletmeler de KGF kefaletine sahip olabilir. Bunun için ilgili bankada oluşturulan taleplerin EximBank aracılığıyla iletilmesi gerekmektedir. Büyük çaptaki işletmeler 20milyon dolara kadar teminat sağlanabilmektedir. Yalnızca KOBİ’leri desteklemek için kurulmuş KGF ülke ihracat ithalat dengesini göze alarak büyük işletmelere de kredi olanağı sağlamaya karar vermiştir. Bunun sebebi ülke ihracatının yalnızca %11’inin KOBİ’ler aracılığıyla yapılıyor olmasıdır. Kapitalist ekonominin lokomotifi anlamına gelen büyük şirketlerse çok daha büyük oranlarda ihracat yapabilmektedir. Bu yüzden KOBİ dışındakilerin KGF kredisinden yararlanması Türkiye ekonomisinin büyümesi, gelişmesi ve ithalat ihracat dengesinin pozitif etkilemesi için son derece önemlidir.

KGF kredisinden yararlanmak için bankalara başvuru yapmanız yeterlidir. KGF kredisi hakkında merak ettiğiniz diğer tüm soruları sitemizde bulabilirsiniz. Mail yoluyla bize de iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK