Ana sayfa 2019 Kredi Kara Listeye Kredi Veren Bankalar 2019

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar 2019

209
0
PAYLAŞ
Kara Listeye Kredi Veren Bankalar 2019

Kara listeye kredi veren bankalar 2019 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi kara listedeki tüketiciye karşı sert ilkelerle yaklaşıyorlar. Ülkemizde krizin geldiği boyutu, yurttaşların borçlanma düzeylerine baktığımızda rahatlıkla tespit edebiliriz. Her gün televizyonlarda, radyolarda, billboardlarda vb. yani aslında birçok farklı alanda bankaların reklamlarına rastlıyoruz. Ekonomik durumu kötü olan vatandaşa kredi vermek için bankalar sıraya girmiş durumda. Ancak, bunu bizlere, kayıtsız şartsız sunmuyorlar maalesef. Her banka kendisiyle çalışan müşteriye borçlarının ödenmesindeki disipline göre bir sicil oluşturuyor.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir

Yukarıda çizdiğimiz tablodan hareketle, sicilim bozuk hangi banka kredi verir sorusu boşa düşmüş oluyor. Daha önce kredi çekip, aylık taksitlerinizde gecikmeler olmuşsa ve hatta taksitleri ödemeyip dosya icraya düşmüşse vay halinize. Bu tip durumlarda bankalar, kesinlikle kredi verilmeyecekler listesine sizi de ekliyorlar. Ancak, sadece taksitlerde gecikme yapmışsak, kredi çekmenin yollarından birisini ipotek gösterme yöntemi olarak tanımlayabiliriz. Üzerimize kayıtlı olan ev, araba gibi malları ipotek göstererek; Ziraat Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi bankalardan kredi çekebilmemizin kapısı biraz olsun aralanıyor.

Kredi Notum Düşük Kara Listedeyim Ne Yapmalıyım 2019

Kredi notu düşük olan şahıslar, kredi çekebilmeleri için bir süreci işletmeleri gerekiyor. Kredi notu düşük ve kara listede olan bir kişi, kredi notunu yükseltmeden para alabilmesi çok zor. Bundan dolayı; 2019’da kredi notum düşük kara listedeyim ne yapmalıyım sorusu önem kazanmış oluyor. Öncelikle borçlarımız hukuk bürosuna kadar düşmüşse, hemen hukuk bürosuna ulaşıp borçlarınızı yapılandırma talebinde bulunmalısınız. Aksi takdirde borcunuza faiz işlemeye devam ediyor ve iş iyiden iyiye sarpa sarıyor. Artık yapılandırılan borcunuzu aksatmadan ödemeniz gerekiyor. Süreç buradayken herhangi bir aksilik yaşarsanız, olay yapılandırma işleminin iptaline kadar gelebiliyor. Eğer dosya icralık olmamışsa bankanızla görüşüp ödeme kolaylığı talep etmeli ve anlaşma durumunda yine aylık ödemeleri düzenli yapmalısınız. Aslında, kara listeden çıkışın anahtar cümlesi aylık düzenli ödemedir.

Kredi Borcum Varlık Şirketine Düşmüş

Aslında başlığın verdiği havadan, ortada ciddi bir sorun varmış gibi algılıyoruz. Ancak banka borçlarının varlık şirketleri tarafından satın alınması borçlular için o kadar da kötü bir şey değil. Bankalar kendilerine borçlu olan bazı kişilerden ümitlerini kesiyorlar ve borçları tutarlarından ciddi ucuz fiyatlara varlık şirketlerine satıyorlar. Süreç, o dakikadan sonra borcu alan varlık şirketiyle, borçlu arasında işlemeye başlıyor. Birçok kişi de, borcu şirketin ucuza aldığını bildiği için pazarlık masasına oturup masadan güler yüzlü bir şekilde kalkabiliyor. Gerçi artık bu sicille bankalar sizi kapıdan içeri almayacaktır ama borcunuzu ucuza kapatmakla ciddi bir kazanç elde etmiş oluyorsunuz. Eğer kredi borcunuz varlık şirketine düşmüş korkmak yerine kendinizi şanslı sayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK