Ana sayfa 2019 Kredi İşyeri Açma Kredisi 2019

İşyeri Açma Kredisi 2019

163
0
PAYLAŞ
İşyeri Açma Kredisi 2019
İşyeri Açma Kredisi 2019

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum,kişilerin aylık kazançlarının bireylere yetmemesi ve hayat pahalılığı gibi durumlar sonrasında vatandaşlar geçim sıkıntısı yaşamaktadır.

Bu durum karşısında vatandaşlar farklı işler yapmaya veya kendilerine iş yeri açmak gibi bir çok yola yönelmek istemektedirler. Vatandaşlarına yardımcı olmak isteyen Devlet KOSGEB adı altında bir kredi çeşidi vermektedir. 50 bin TL hibe  100 bin faizsiz kredi  fırsatı ile  bir çok vatandaşını iş yeri sahibi yapmıştır. Ama bu krediyi alabilmek için KOSGEB kurallarına ve prosedürlerine uygun olmanız gerekmektedir. Bazı vatandaşlarımız ise özel bankaların kredi imkanlarından yararlanarak işyeri açmak için kredi başvurularında bulunmaktadırlar. Çevremizde ki insanlara baktığımızda herkesin kendi işyeri hayali ve kendine göre iş planları bulunmaktadır. Yalnız maddi yetersizlik ve nakit sıkıntısı bu iş kurma hayallerini son gerçekleştirmesine izin vermemektedir. Kişilerin bu mağduriyetlerini gidermek isteyen bankalar işyeri açma kredisi 2019 adı altında müşterilerine kredi başvurusu seçenekleri sunmaktadır.

Bu yazımızda İş yeri aöma kredisi veren banklar 2019 hangileridir ve kredi başvurusu için gereken belgeler nelerdir ile ilgili bilgileri sizlere aktaracağız.

Devlet Destekli İş Yeri Açma Kredisi 2019

Ülkemizde ki özel kurumlar ve bankalar tarafından sağlanan bu işyeri açma kredileri için oldukça fazla seçenek mevcuttur.

Dükkan açma kredisi veren birçok bankalar bulunmasına rağmen ilk kez yeni bir iş kurmak isteyen vatandaşlarımıza Devlet destekli kuruluşlar ve bankalar kredi imkanı ile finansman sağlamaktadırlar. KOSGEB devlet destekli iş yeri açma kredisi 2019 verirken, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi mevcut devlet bankaları da dükkan açmak isteyenlere KOBİ ve işyeri kuruluş kredileri vermektedirler.Ülkemizde son dönemlerde girişimcilik adına devletimizin de yardımlarıyla birçok alana yatırım yapılmaktadır. Bunlardan özellikle kendi iş yeri veya dükkanını açmak isteyen vatandaşlarımız  büyük ölçüde faydalanmaktadır. Özellikle son yıllarda esnaflara kredi sağlayan KOSGEB kendisine ait iş yeri açmak isteyen esnaf adaylarına büyük bir kolaylık sağlamaktadır. KOSGEB, 2019 yılında geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi vererek  esnafa büyük kolaylık sağlamaktadır. 50 bin TL hibe olarak size verilmekte olup 100 bin TL’yi ise faizsiz olarak geri ödüyorsunuz. Ancak KOSGEB kredisinden yararlanabilmeniz için  için öncelikli olarak KOSGEB kurs tarihlerini öğrenip kayıt olmalısınız.

Kayıt olduktan sonra ise girişimcilik eğitimin programına girerek 32 saatlik sizlere verilen eğitimin sonunda başarılı olup sertifika almalısınız. Bunun dışında ilk olarak KOSGEB iş planı veya yapmak istediğiniz iş ile ilgili proje hazırlayarak başvuru yapmalısınız.

KOSGEB Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

KOSGEB kredisi için başvurusu yapacak kişilerin başvuru sırasında yanında bulundurması gereken belgeler ;

  • İkametgah belgesi,
  • İmza beyanları,
  • Muhasebeci vekaleti,
  • Fatura belgesi,
  • Kira ve tapu belgeleri,

2019 İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

2019 işyeri açma kredisi veren bankalar ve bankaları verdiği hizmetler aşağıda belirtilmiştir ;:

Ziraat Bankası:

Eğer iş kurma veya dükkan açma gibi bir düşünüz varsa bunu Ziraat bankası yardımı ile yapabilirsiniz. Ziraat bankası özellikle son dönemlerde tarım ve hayvancılık sektörünün gelişmesine yardımcı olabilmek için o işlerle uğraşan işçilere veya o iş üzerinden iş projesi olan kişilere büyük destek vermekte birlikte uygun bir kredi vermektedir.

Halk Bankası:

Halbank bankası KOSGEB ile ortak çalışan bankalardan birisidir.Diğer bankalara oranla oldukça düşük bir faiz ile iş kredisi veren Halk Bankası başvuru yapanlara oldukça hızlı bir geri dönüş sağlıyor.

Vakıfbank:

İş yeri için kredi ihtiyacı olan vatandaşlara Vakıf bankası büyük hizmet ve kolaylık sağlamaktadır. Vakıfbank’tan kredi almak istiyorsanız yapmak istediğiniz iş ile ilgili fikir ve planınızla bankaya başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

İş Bankası:

Dükkan açmak isteyen vatandaşların yanında olan bir diğer bankalardan birisi de İş Bankasıdır. İş fikriniz ve gerekli şartları sağladığınızda en yakın banka şubesine giderek işyeri açma kredisi başvurusu yapabilir ve sonucunu anında öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK