Ana sayfa 2019 Kredi İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

126
0
PAYLAŞ
İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2019
İş Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

İş bankası ihtiyaç kredisi 2019 günümüzde çeşitli tüketim harcamaları için nakit talep eden birçok insanın faydalanabileceği kredi olanakları arasındadır. Bankalar önceden ihtiyaç kredilerinde 48 ay vade imkânı sunmaktaydı. Ancak BDDK’nın aldığı karar sonrası uygulayabilecekleri maksimum vade sayısı 36 olarak belirlendi.

Kredi faizleri anlık olarak değişebildiği için kredi çekerken ilgili bankanın internet sitesinden güncel faiz oranlarını takip etmek oldukça önemli. Bir diğer önemli nokta ise faiz oranının vade sayısıyla ilgili olmaması. Vade oranı arttıkça kredi maliyetlerinin artmasının sebebi yalnızca vade sayısından kaynaklanır, çünkü faiz oranı aynı kalır. Kredi maliyetlerini düşürmek, toplamda geri ödenen tutarı azaltmak için tek yol daha az sayıda vadeyle kredi çekmektir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2019

İş bankası ihtiyaç kredisi hem mobil uygulama den hem de internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra kısa mesaj yoluyla ve bankamatik aracılığıyla da başvuru yapabilmek mümkündür. Yaklaşık 48 saat içinde başvurunuza olumlu veya olumsuz geri bildirimde bulunulur. Olumlu geri bildirimi aldıktan sonra yapmanız gerekenlerse İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu 2019 gerekli belgeleri temin ederek en yakın İş bankası şubesine gitmektir.

Nüfus cüzdanı, sürücü ehliyeti veya pasaportunuzla şubeye gittikten sonra yapmanız gereken tek şey kredi başvuru formunu doldurmaktadır. Eğer İş bankası müşterisiyseniz başvuru formu hariç diğer belgeler sizden talep edilmeyecektir.

İş Bankası Kredi Faizleri Düşer mi 2019

2018 yılında yabancı sermaye yatırımları son 15 yılın en düşük tutarlarında gerçekleşti. Bu durumun döviz piyasasında oluşturduğu baskıysa halen devam ediyor. Bu durumun yanı sıra Türkiye’nin sahip olduğu ve 1 yıl içerisinde geri ödemekle yükümlü olduğu borç tutarının fazlalığı, bu borcun dolar ağırlıklı olmasıysa birtakım ekonomik göstergeleri olumsuz etkiledi. Maliyet enflasyonundaki artışın en önemli sebebi olan dolar kuru artışı faizleri direkt etkilerken, doların düşüşe geçmesi ve 2019 yılındaki dolar kuruna dair olumlu beklentiler kredi faizlerinin de düşeceği yorumlarını beraberinde getirdi. Ancak bu yorumların 2019 yılı geneli için değil, yalnızca ilk çeyreği için yapılmış olması bankaların temkinli davranacağı anlamına geliyor. İş bankası kredi faizleri düşer mi 2019 sorusunun cevabı yeni yılın başlangıcındaki ekonomik gelişmelerin hemen ardından netleşeceğe benziyor.

İş bankası krediler hakkında diğer tüm bilgileri kredi ve bankalar bölümünde bulabilirsiniz. İş bankası ihtiyaç kredisi hakkında bilgileri tarafınıza sunmuş olduk.

BİR CEVAP BIRAK