Ana sayfa 2019 Kredi İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düşer Mi 2019

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düşer Mi 2019

254
0
PAYLAŞ
İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düşer Mi 2019
İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düşer Mi 2019

İhtiyaç kredisi faiz oranları düşer mi 2019 sorusu nakit ihtiyacı bulunan birçok vatandaşın cevabını aradığı bir soru. Bilindiği gibi bankaların faiz oranlarında etkili olan en başat faktör enflasyondur. Dolayısıyla bu sorunun cevabı aslında 2019 yılındaki enflasyon verilerine bağlıdır. Özellikle son iki ayda bütçe fazlası verilmesi, enflasyonun düşmesi, yabancı paraların TL karşısında değer kaybetmesi oldukça olumlu bir hava yaratmış durumda. Ancak sanayide yaşanan daralma akıllara 2019’da ekonomik küçülme mi gerçekleşecek sorusunu getiriyor. Ekonomik küçülmenin gerçekleşmesi durumunda üretim azalışı yaşanır. Buna bağlı olarak işsizlik artar ve yatırımlar azalır. İşsizliği artmasının bir anlamı enflasyon azalışı demektedir. Ancak Türkiye’de talep enflasyonu değil, maliyet enflasyonu söz konusudur. Bu yüzden enflasyon azalmayabilir ve kredi faiz oranları buna bağlı olarak düşmesini beklemek doğru olmayabilir.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

Faiz oranlarının belirlenmesinde bir diğer önemli unsur ise Dolar, Euro kuru olmaktadır. Merkez bankasının 2019 ocak ve şubat ayına dair olumlu kur beklentileri yeni yılın birçok insanda kredi ihtiyacını karşılamak için uygun bir zaman oluşacağı izlenimini yaratmıştır. Özellikle emlak piyasasını canlandırmak amacıyla konut kredilerinde gerçekleştirilen faiz oranı indirimlerinin piyasayı genel anlamda canlandırmak için ihtiyaç kredilerine uygulanıp uygulanmayacağını İhtiyaç kredisi faiz oranları 2019 belirleyecektir. Şu sıralar genellikle %3 ve %2,45 arasında seyreden ihtiyaç kredilerinin yeni yılda %2’yi bulması beklenmektedir. Ancak olumlu öngörüler genellikle 2019’un ilk çeyreği için yapılmaktadır. Üretimde yaşanan daralmanın sürekli hale gelmesi durumunda kredi faiz oranlarının düşmesi söz konusu değildir.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler 2019

İhtiyaç kredileri başvurularında en önemli şey başvuran kişinin kredi puanı olmaktadır. Kredi puanında kritik eşik 1500’dür. 1500 puanın üzerindeki bütün vatandaşlar muhtemelen sorunsuz bir şekilde istedikleri kredileri alabileceklerdir. Başvuru için birtakım belgeler istenmektedir. Bunlar, başvuracak kişinin nüfus cüzdanı, sürücü ehliyeti veya pasaportu, ikametgahı, faturası (son 3 aya ait) ve gelir belgesi olmaktadır. Belgelerin bazıları internet aracılığıyla elde edilebilmektedir. Özel sektör çalışanları ve emekliler için daha farklı belgeler istenebilmektedir. Siz de İhtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler 2019 tamamlayarak en yakın banka şubesine gidebilir veya önce internetten başvuru yaparak daha sonra şubeye gidebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi hakkında diğer tüm içerikler sitemizde bulunmaktadır. Krediler bölümünden göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK