Ana sayfa Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2019

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2019

518
0
PAYLAŞ
Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2019
Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2019

Hesap işletim ücreti almayan bankalar 2019 da da müşterilerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere birçok banka müşterilerinden yıllık olarak hesap işletim ücreti talep etmektedirler. Ancak son zamanlarda birçok banka hesap işletim ücretini kaldırmış bulunuyor. Hatta bunun yanı sıra havale EFT, fatura ödeme gibi işlemlerden bile ücret talep etmeyen bankalar da mevcut. Bu bankalardan bahsedecek olursak; Finansbank enpara şubesi, Kuveyt Türk senin bankan şubesi, Yapı kredi nuvo şubesi, Albaraka Türk bankası, Türkiye Finans Katılım bankası hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında.

Eğer siz de hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız bahsedilen bu bankaların herhangi birinden hesap açabilir, diğer bankalardaki hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Vadesiz Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2019

Türkiye’de bankalarda en fazla bulunan hesap türü vadesiz hesaptır. Bilindiği üzere birçok bankadan yalnızca kimlik belgenizle ücretsiz olarak vadesiz hesap açabilmeniz mümkündür.

Vadesiz hesaptaki paranıza hiçbir şekilde faiz uygulanmaz. Yalnızca para çekebilir, para yatırabilir veya internet bankacılığını kullanarak havale, EFT, fatura ödeme vb. işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Vadesiz hesap işletim ücreti almayan bankalar 2019 önceki başlıkta bahsettiğimiz bankalardır. Diğer bankalar yıllık 110TL’ye varan tutarlarda hesap işletim ücreti talep edebilmektedir. Ancak hesap işletim ücretinin yasal bir dayanağı yoktur. Birçok insan bankaların tahsil ettiği bu ücretlerin yasal olmadığına dair mahkeme yoluna giderek ödedikleri ücretleri geri almıştır. Bütün bunlara rağmen bankalar tahisl ettiği ücretin adını değiştirerek yasal boşluktan faydalanmayı tercih etmektedir.

Milyonlarca insanın bankalarda hesabı olduğunu düşünürsek bu tutar bankalar için oldukça büyük bir tutardır. Dolayısıyla bundan vazgeçmemek için çeşitli hamlelerde bulunmaya devam edeceklerdir.

Öğrenciden Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2019

Bazı bankaların öğrencilere yönelik kampanyaları vardır. Bu kampanya çeşitlerinden bazıları da kredi kartlarında veya mevduat hesaplarında hesap işletim ücretinin olmamasıdır. Daha önce bahsi geçen bankaların yanı sıra TEB’in cepteteb şubesi, ING günlük paket şubesi, HSBC’nin büyük adım şubesi, Garanti bankasının İgaranti şubesi de öğrencilerden hesap işletim ücreti almamaktadır.

Bu imkandan yaralanabilmek için öğrenci kimliğinizi göstererek hesap açmanız veya hesabınız zaten varsa öğrenci belgesini daha sonradan teslim ederek işletim ücreti alınmamasını talep etmeniz mümkün. Ancak öğrencilik döneminiz bittiğinde yine hesap işletim ücreti talep edileceği için, hesap ücreti ödemek istemiyorsanız hesabınızı kapatmanız gerekmektedir. Böylece öğrenciden hesap işletim ücreti almayan bankalar 2019 da açıklamış olduk.

BİR CEVAP BIRAK