Ana sayfa Bankalar Hangi Katılım Bankası Daha Karlı 2019

Hangi Katılım Bankası Daha Karlı 2019

709
0
PAYLAŞ
Hangi Katılım Bankası Daha Karlı 2019
Hangi Katılım Bankası Daha Karlı 2019

Hangi katılım bankası daha karlı 2019 sorusu hem faizsiz kredi imkanından faydalanmak hem de katılım bankalarının karına ortak olmak isteyen birçok insan için önem arz ediyor. Bilindiği üzere katılım bankalarından faizsiz kredi alabilmek mümkün. Ancak bu bankalar her ne kadar faiz talep etmeseler de kar payı talep etmektedirler.

Dolayısıyla bu bankalardan faizsiz kredi çeken insanlar için bankanın kar payının düşük olması avantajdır. Ancak katılım bankasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar içinse durum daha farklıdır. Bu yatırımcılar, yatırımlarından bankanın elde ettiği kar oranında kar edeceklerinden dolayı onlar için bankanın kar payının fazla olması önemlidir. Görüldüğü üzere buradaki karlı kavramı yatırımcı ve tüketici için farklı durumlar anlamına gelmektedir.

Katılım Bankası Kar Oranları 2019

2019 yılında katılım bankalarının ne oranda kar edeceği merak ediliyor.

Elbette şimdiden kesin bir tahminde bulunmak kolay değil. Ancak 2018 verileri incelenerek yaklaşık bir değerlendirme yapabilmek mümkün görünüyor. Şimdi sizlere bazı katılım bankalarının kar payı oranlarından bahsedeceğiz. Katılım bankası kar oranları 2019; Albaraka Türk aylık %14,28, Kuveyt Türk yıllık %15,82, Türkiye Finans kar payı oranı yıllık %11,40, Vakıf Katılım kar payı oranı yıllık %10,61, Ziraat Katılım kar payı oranı yıllık %12,42 şeklindedir.

Bu faiz oranları göz önüne alındığında 2019 yılında yatırım yapmak için ne uygun banka yıllık %15,82’lik kar payı oranıyla Kuveyt Türk bankası olacaktır. Faizsiz kredi almak içinse yıllık %10,61‘lik kar payı oranıyla Vakıf Katılım bankası uygun olacaktır.

2019 Katılım Bankaları Hangileridir?

Katılım bankaları arasında en çok tercih edilenlerden birisi Al Baraka Türk Bankasıdır. Dini hassasiyetleri gözeten banka yalnızca faizsiz kredi değil aynı zamanda hac, umre kredileri de vermektedir.

Ziraat katılım bankasıysa farklı ihtiyaçlar kapsamında faizsiz kredi verebilmektedir. Ziraat katılım bankasından ihtiyaç, konut ya da taşıt kredisi çekebilmek mümkün. Vakıf katılım bankası da sunduğu cazip faizsiz konut kredileriyle öne çıkmaktadır. Kuveyt Türk katılım bankası da Albaraka Türk bankasından sonraki en çok tercih edilen bankadır. Bu bankada da yine Albaraka Türk bankasındakine benzer kredi olanakları bulunmaktadır. Türkiye Finans katılım bankasının diğer bankalardan farkı bütün ortaklarının yerli olmasıdır. Bu bankadan da faizsiz ihtiyaç kredi alabilmek mümkündür.

Böylece katılım bankalarından ve özelliklerinden bahsederek 2019 katılım bankaları hangileridir sorusunu da cevaplamış olduk.

BİR CEVAP BIRAK