Ana sayfa 2019 Kredi Halkbank Konut Kredisi 2019

Halkbank Konut Kredisi 2019

85
0
PAYLAŞ
Halkbank Konut Kredisi 2019

Bu makalemiz içerisinde Halkbank konut kredisi 2019 yılı hesaplaması ve faiz oranları hakkında sizlere genel bilgiler sunmaya çalışacağız. Ülkemiz içerisinde en çok tercih edilen kredi türlerinin başında gelen konut kredisi için Halkbank her sene çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Kampanyalarını genelde mevcut müşterileri üzerinde çok daha cazip kılarken Halkbank müşterisi olmayan vatandaşları da cezbedebilmek amacıyla opsiyonel reklamlar yapmaktadırlar. Aşağı da bulunan başlıklar altında Halkbank ile alakalı konut kredisi hesaplama ve faiz oranlarının tablolarını görebilir, ilgili linklere bağlanarak hesaplama araçlarından faydalanabilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama 2019

Konut kredisi alırken bankaların genelde uyguladığı faiz oranları sizin alacağınız tutar ve tutara paralel olarak seçeneceğiniz vadeye göre değişiklik göstermektedir. Halkbank konut kredisi hesaplama 2019 yılı içerisinde örnek olarak şöyle yapılmaktadır ;

  • Eğer 100 bin TL’lik bir konut kredisi çekimi yaparsanız 2019 faiz oranlarına göre 36 aylık bir vade talebinizi de düşünürsek kredinizin aylık tutarı 3.309,98 TL olacaktır. Kredi sonunda toplam ödemiş olduğunuz rakam 119.159,27 TL olacağını varsayarsak sizin bu krediden ortalama masrafınız ekstra olarak 19.159,27 TL olacaktır.
  • Mesela sizin 36 ay vade değilde 120 ay vadeli olarak yine aynı şekilde 100 bin TL’lik kredi çektiğinizi düşünürsek, vadenin artmasının sonucunda sizin toplamda ödemeniz gereken kredi sonu miktarı 170.504,37 TL olacaktır, yani gördüğünüz üzere ortalama 36-120 ay arasında ki vade farkından doğan ekstra masrafını 50.000 TL civarındadır. Bundan dolayı mümkün olduğunca vadeyi az tutup aylık ödemelerinizi yükseltmeniz daha kazançlı olacaktır.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Halkbank konut kredisi faiz oranları 2019 yılı içerisinde iki gruba ayrılacaktır. Geçtiğimiz yıllarda diğer bankalarda olduğu gibi sabit olan 0.98’lik konut kredisi kampanya rakamı ve bir de bunun dışında ki diğer standart konut kredisi faiz oranı rakamları.  Halkbankası konut kredisinde Türkiye’nin en düşük faiz oranına sahip bankaların başında gelmektedir. 10 yıl’a kadar vade imkanı (120 ay) tanıyan Halkbankası yıllar içerisinde arzu ettiğiniz taktirde konut kredisi yapılandırması konusunda da müşterilerine oldukça özverili yaklaşmaktadır. Kredi notu / findeks diye adlandırdığımız ve bankaların kredi verirken dikkate aldığı ödeme statü durumunuz el verdiği sürece Halkbank üzerinden konut kredisi çekmemeniz gereken bir durum oluşmayacaktır. Temel koşul ve şartları sağladığınız sürece 10 yıl’a kadar vadeli konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Not : 0.98 kredi oranı olarak bilinen bu kampanya konutlarınızda 500.00 TL ye kadar olan miktarda uygulanabilir, daha üst tutarda talep edilen krediler için bu oran bankanın insiyatifine göre değişim gösterecektir.

BİR CEVAP BIRAK