Ana sayfa 2019 Kredi Finansbank Mevduat Faiz Oranları 2019

Finansbank Mevduat Faiz Oranları 2019

163
0
PAYLAŞ
Finansbank Mevduat Faiz Oranları 2019
Finansbank Mevduat Faiz Oranları 2019

Enflasyonist ortamda parasının değerini korumak isteyen birçok vatandaş Finansbank mevduat faiz oranları 2019 merak ediyor. Mevduat faiz oranları vadeye göre değişiklik gösteriyor. Finans bankta iki tür vadeli mevduat hesabı bulunuyor. Vadeli mevduat ve e-vadeli mevduat hesapları. İkisi arasında farklar olmakla beraber e-vadeli mevduat hesabına uygulanan faizler daha fazla oluyor. Ancak normal vadeli mevduat hesabının da e-vadeli hesaba göre birtakım avantajları bulunuyor.

E-vadeli hesapta minumum tutar uygulaması bulunmuyor. Yani küçük tutarlı yatırımları bile e-vadeli mevduat hesaplarına yatırabilmek mümkün. Aynı zamanda E-vadeli mevduat hesabı açmak ücretsiz ve oldukça kolay.

E-vadeli ve Vadeli Hesap Faiz Oranları Karşılaştırması

Vadeli mevduat hesaplarında farklı vade sayılarına tek bir faiz oranı uygulanırken, e-vadeli mevduat hesabında vade sayısı arttıkça uygulanan faiz oranı artıyor. Vadeli mevduat hesabı minimum 5bin TL tutarında açılabiliyorken, E-vadeli mevduat hesabı için alt limit bulunmuyor. E-vadeli ve vadeli hesap faiz oranları karşılaştırması yapılırsa vadeli mevduat hesaplarında 5bin TL’den 200bin TL’ye kadar olan bütün tutarlarda, tüm vadeler için %4,5 faiz uygulandığı görülür.

E-Vadeli mevduat hesaplarındaysa 50Bin TL’ye kadar %14,5 olarak uygulanan minimum faiz artan vadelerle ve tutarlarla paralel olarak artarak %24,5 ‘e kadar çıkabilmektedir. Bu durumda görüldüğü üzere E-vadeli mevduat hesabı ciddi bir avantaja sahiptir. Küçük büyük demeden herkesin kazanç sağlamasına olanak sağlayan Finansbank da e-vadeli mevduat hesabı İnternet üzerinden açılabiliyor.

Finansbank Çift Sarılı Hesap Özellikleri

Bu hesap tipinin normal mevduat hesabından farkı herhangi bir açılış limitinin olmamasıdır. Faiz uygulamalarında da farklılık gösteren hesapta günlük faiz uygulaması bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kısa vadede kazanç sağlayabilmek mümkündür. Vadeli mevduat hesaplarındaki gibi anlaşılan vade süresinde parayı çekememe gibi bir durum söz konusu değildir. İstediğiniz an paranızı çekebilir veya hesaba para yatırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra havale EFT ya da kredi kartı ödemesi, fatura ödemesi gibi işlemleri de yapabilme imkânı bulunmaktadır. Üstelik çift sarılı hesabı istediğiniz para biriminde açabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak TL EURO ve DOLAR faizleri farklılık göstermektedir. Siz de bu avantajları sunan ve esnek bir yapıya sahip olan Finansbank çift sarılı hesap özelliklerinden faydalanabilmek için en yakın Finansbank şubesine gidebilir ve hesap açabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK