Ana sayfa 2019 Kredi Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

280
0
PAYLAŞ
Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019
Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Faizi dinin şartlarına aykırı olarak gören veya yüksek faizler ödemek istemeyen birçok insan Faizsiz kredi veren bankalar 2019 araştırmaktadır. Günümüzde faizsiz krediyi yalnızca katılım bankaları vermektedir.

Bu bankalar; Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankasıdır. Elbette sürekli var olan enflasyon paranın değer kaybetmesine sebep olmaktadır. Bu durumda hiçbir bankanın en azından enflasyonun sebep olduğu parasal değer kaybından korunmadan faizsiz kredi verebilmesi söz konusu değildir. Dolayısıyla bahsedilen faizsiz kredileri kullanabilmek için kar payı talep edilmektedir. Bu kar payı kredi çekilecek olan bankanın kar payı baz alınarak belirlenir.

Buradaki mantık, bankadan kredi çekilerek alınan tutarla engellenecek banka karının, kredi çeken kişi tarafından bankaya geri ödenmesidir. Bu tip kredilere faizsiz denmesinin sebebi bu olmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası

Türkiye’nin en eski bankalarından Ziraat bankasının alt kuruluşu olan Ziraat Katılım bankası yaklaşık 4 yıldır çeşitli türlerde faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredilere başvuru sürecinde de belirleyici olan normal kredilerde olduğu gibi başvuracak kişinin kredi puanıdır. Başvuru internet üzerinden, telefon aracılığıyla veya direkt olarak şubeden yapılabilmektedir.

Ziraat Katılım Bankası ’nın İnternet sitesi aracılığıyla çekmek istediğiniz faizsiz kredi tutarının geri ödeme planı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin 100bin TL tutarında faizsiz kredi çekmek istediğinizi ve bankanın aylık kar oranının %2,10 olduğunu varsayalım. Çekmek istediğiniz krediyi 60 ay vadeyle ödemek istediğinizi düşünürsek aylık olarak ödemeniz gereken tutar yaklaşık 2950TL olacaktır. Toplamdaysa 177bin TL ödemeniz gerekecektir. Katılım bankası olmayan birçok bankada da benzer oranlarla karşılaşabilmek mümkündür. Dolayısıyla her ne kadar ismi faizsiz kredi de olsa ödeme planı açısından ciddi bir farklılık gözlenememektedir.

Ziraat Katılım Bankası Kredi Başvuru Belgeleri 2019

Ziraat katılım bankası da , faizle kredi veren birçok bankanın talep ettiği belgelere benzer belgeler talep etmektedir. Bu belgeler şu şekildedir;

  • Krediye başvuracak kişinin nüfus cüzdanı.
  • İkametgah belgesi ve faturası.
  • Gelir belgesi (memursa maaş bordrosu).
  • Söz konusu konuta ait tapu belgesinin fotokopisi.

Kredi puanı 1500’ün üstünde olan herkesin Ziraat katılım bankası kredi başvuru belgeleri 2019 eksiksiz tamamlayarak istediği tutarda krediyi alması için hiçbir engel yoktur.

BİR CEVAP BIRAK