Ana sayfa 2019 Kredi En Uygun Kredi Hesaplama 2019

En Uygun Kredi Hesaplama 2019

150
0
PAYLAŞ
En Uygun Kredi Hesaplama 2019
En Uygun Kredi Hesaplama 2019

En uygun kredi hesaplama 2019 yılı için ihtiyacımız olan bilgileri edinmek geçtiğimiz dönem baz alındığında hayati hale gelmiş durumda. Ay sonunu çıkarmakta güçlük çektiğimiz günlerden geçiyoruz ve paramız çoğu zaman yetmiyor. Bu gibi durumlarda birçok insan ihtiyaçlarını karşılamak için kredi talep ediyor. Bu noktadaysa alınan kredinin bütçemize uygun olup olmadığı konusu oldukça önemli. Uygun kredi hesaplamak için önemli olan bazı detaylar var;

 • İhtiyaca yönelik kredi türünü belirlemek.
 • Faiz oranını hesaplayarak ödenecek toplam tutarı belirlemek.
 • Vade uzunluğu doğru belirlemek.

Bu sıraladığımız maddelerden özellikle ihtiyaca yönelik kredi türünü belirleme kısmını biraz daha açmalıyız. Zira piyasadaki bankaların birçoğu farklı farklı kredi türleri tanımlıyor. Bu kredi türlerinden bazıları; ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, eğitim kredisi, sağlık kredisi, evlilik kredisi, tatil kredisi, kobi kredisi gibi kredi türleridir.

Öne çıkan kredi türleri bunun yanı sıra vade sürelerine göre de sınıflandırılıyor. Bunlar;

 • Kısa Vadeli Krediler: 1 seneden az süreyle geri ödememiz gereken krediler.
 • Orta Vadeli Krediler: 1-5 sene arası süreyle geri ödememiz gereken krediler.
 • Uzun Vadeli Krediler: 5 seneden uzun sürede geri ödememiz gereken krediler.

Kredi Türlerine Göre Hesaplama 2019

Uygun kredi çekiminde kredi türüne göre hesaplama yapmaya arı bir başlık açtık. Çünkü burada devreye başka değişkenler giriyor. Örneğin konut kredisi aldığımızı varsayarsak. Bu krediyi etkileyen, faiz oranın yanı sıra, ilgili bankanın DASK ücretlendirmesi, ekspertiz ücreti, dosya masrafları ve hayat sigortası masrafını da dikkate almamız gerekiyor. Kredi türlerine göre hesaplama 2019 yılı için bakıldığında bu masraflar çok ciddiye almadığımız tutarlar olabilir. Ama böyle düşünürsek ciddi bir yanılsama içine girebiliriz. Zira bu ücretlerin tamamını topladığımızda ciddi tutarlar ortaya çıkabilmektedir.

En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor?

İçinden geçtiğimiz sürece bakıldığında, ihtiyaç kredisi için, en düşük faizli krediyi veren bankaların listesini oluşturalım;

 • ING Bankası: %2,09
 • Ziraat Bankası: %2,27
 • Vakıfbank: %2,39
 • Yapı Kredi Bankası: %2,57
 • İş Bankası: %2,60

Ancak bu oranların yalnızca ihtiyaç kredisine ait oranlar olduğunu ve en uygun krediyi hangi banka veriyor sorusunu, kredi türü ve masraflarını da işin içine katarak yeniden sormakta fayda var. En uygun kredileri araştırma yaparak, bankalanın sizlere vermiş olduğunu teklifleri değerlendirmenizde fayda var. Bankalar faiz oranlarını sürekli değiştirebilir. Krediyi alacağınız zaman faiz oranını müşteri temsilcisinden veya banka sitesinden teyit etmeniz gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK