Ana sayfa Krediler Konut Kredisi En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

108
0
PAYLAŞ

En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

 

Bankaların 2018 yılı itibari ile konut kredisi faiz oranları düşürmeleri ve 120 vade ödeme imkânı sağlamaları ile birçok kişi hayalindeki evi kredi kullanarak almak istemektedir. Özellikle alınacak olan konutun ipotek altına verilmesi durumunda evin tamamına kredi imkânı sağlayan bankalar kredi vade ödemeleri bitene kadar ev üstündeki ipoteği kaldırmamaktadır. Vade ödemelerinin bitiminde FEK raporu verilerek ipotek kaldırılmaktadır.2018 yılı itibari ile en uygun faizli konut kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halk Bank, İş Bankası ve QNB Finans Bank ilk sıralarda yer almaktadır.

 

 

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi

 

Ziraat Bankasından konut kredisi kullanmak isteyen muştaları 3 farklı konut kredisi ile karşılaşacaklardır. 3 konut kredisinin özellikleri ve faiz oranları birbirinden farklı olmaktadır. Alınacak evin ederi mukabilinde 3 farklı kredi içinden tercih yapabileceklerdir.

 

Ziraat Konut Ürün Paketi: 1 milyon TL konut kredisi üst limiti bulunmaktadır. Vade ödemesi 120 ay şeklinde olmaktadır. Kullanılan krediye uygulanan faiz oranı ise yüzde 1,25 şeklinde olmaktadır.

 

Komisyonsuz Konut Kredisi: 10 yıl vade ödemeli ve yüzde 1.12 faiz oranı ile verilen konut kredisi evin ederinin yüzde 75 i kadar olmaktadır.

 

Standart Konut Kredisi: 10 yıl vadeli ve yüzde 1,07 faiz oranı bulunmaktadır.

 

Vakıf Bank Konut Kredisi

 

100.000 TL konut kredisi üst limitini 120 ay vade ile veren banka kredi için uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,25 şeklinde olmaktadır. Banka kredi kullanımında konut ipoteği uygulamaktadır.400 TL dosya masrafı alınmaktadır.

 

İş Bankası Konut Kredisi

 

İş Bankası 100.000 TL konut kredisi için uygulamış olduğu faiz oranı yüzde 1,27 şeklinde olmaktadır.120 ay vade imkânı ile sağlanan konut kredisi kullanımın durumunda konut ipotek altına alınacaktır. En uygun faizle konut kredisi veren bankalar arasında İş bankasının adı da sayılabilir.

 

QNB Finans Bank Konut Kredisi

 

Banka 100.000 TL konut kredisi kullanımı kapsamında uygulanacak faiz oranını yüzde 1,23 şeklinde belirlemektedir. Bankanın konut kredisi vade ödemesini 120 ay şeklinde belirlemesi ve kredi kullanımında 400 TL dosya masrafı aldığının bilinmesinde fayda vardır.

 

İNG Bank Konut Kredisi

 

İNG Bank 100.000 TL konut kredisi kullanımında uygulayacağı faiz oranı yüzde 1,20 şeklinde olmaktadır. Banka kredi ödemesi için 120 ay vade süresi vermektedir. Bankanın konut kredisi kullanımı için 500 TL dosya masrafı aldığını da bildirmekte fayda vardır.

 

konut kredileri

BİR CEVAP BIRAK