Ana sayfa Krediler Emeklilere Faizsiz Kredi Onaylandı Mı?

Emeklilere Faizsiz Kredi Onaylandı Mı?

74
0
PAYLAŞ
Emeklilere Faizsiz Kredi Onaylandı Mı?

Emekli maaşlarının düşük olması ve ülkemizde 55 yaş üstü kişilerin hala bir ev sahibi bile olmayışı ekonomik anlamda vatandaşı oldukça zorluyor. Maaş artışına rağmen geçim zorluğu yaşayan tüketici finansman ihtiyaçları doğduğunda  banka kredilerine başvurmak zorunda kalabiliyor. Merak edilen sorulardan biri emeklilere faizsiz kredi onaylandı mı? bankalar emekliler için ne gibi kolaylıklar yapıyor. 2019 yılı en düşük emekli maaşı 850 TL olarak belirlenmiştir. Geçtiğimiz yıl gündeme gelen konulardan biri emekliler için faizsiz kredi seçenekleri oluşturulması idi.

2019 yılı içerisinde hala faizsiz kredinin onaylanması ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Emekliler için bankaların oluşturduğu kar payı adı altında alınan masraf ile verilen kredi seçenekleri var. Faizsiz kredi olanağı kadar iyi olmasa bile değerlendirilebilir.

Makalede Neler Var ?

Emekliye Faizsiz Kredi Vakıfbank 2019

PTT ile vakıfbank arasındaki yapılan anlaşma sayesinde maşlarını bu iki kurumun her hangi birinden yapanlar için kefil ve evraksız ihtiyaç kredisi imkanı tanınıyor. Kredi notunuz düşük olsa dahil kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankadan yapacağınız başvurunun onaylanması durumunda dilerseniz kredinizi PTT şubesinden çekebilirsiniz.

PTT müşteri için ise kredi talepleri bizzat merkez şubelerden alınabiliyor. Bu iki kurumun şartı maaş müşterisi olmanız gerekmesidir. Maksimum 30.000 TL ye kadar çekebileceğiniz evraksız kefilsiz kredi seçeneği için başvuruları İnternet ya da mobilden yapamıyorsunuz. Direk şubelere giderek form ile birlikte maaş hesap cüzdan fotokopinizi vermeniz gerekmektedir. Kredi onayınız aynı gün içerisinde gerçekleşerek talepte bulunduğunuz tutarı çekebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi 2019

Maaş ödemelerini Ziraat bankasından alan emeklilere özel emeklinin artısı kredi paketi içerisinde konut ve nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına kredi  verilmektedir. Yıllık maliyet oranı faiz tahsis ücreti ve vergiler alınarak 35  yaş için hesaplanan 1 yıllık sigorta ortalama masrafı tüketici kredisini aşağıda inceleyebilirsiniz.

Tüketici Kredisi 2019
Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Yıllık Maliyet
Oranı (%)
20.000 TL 36 1,98 105 824 TL 32,1458

Konut Kredisi Hesap Tablosu

Konut Kredisi 2019
Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Yıllık Maliyet Oranı (%)
100.000 TL 120 1,99 550 TL 2.179,98 TL 25,8547

Kredinin içinde bulunan faiz oranlarında Bank kart Combo, KHM ve talimatlı ürünlere sahip olan ya da yeni başvuruda bulunan İnternet bankacılığı sisteminde AZG, BES, DASK, konut sigortası, Kasko, eşya sigortası gibi bankanın hizmet verdiği ürünlerden en az 1 tanesine sahip olan yada yakın bir zamanda başvuran kişiler yararlanabilirler.

Bu kampanya sadece Ziraat bankası maaş müşterileri için geçerlidir. Diğer başvurular dikkate alınmayacaktır.

TEB Emekliye Promosyon Kampanyası 2019

Teb bankası AGK ile yaptığı anlaşma doğrultusunda emekli maaşını bankaya taşıyan ve almak isteyen AGK emeklileri içim 3 yıl süre ile bankadan maaş alma sözü veren tüketiciler için yapılan taahhütname doğrultusunda promosyon alma hakkı tanıyor. Verilecek promosyon miktarları emekli maaş miktarına göre değişecek.

  • 1.000 TL altı maaşlar için 300 TL,
  • 1.000-2.000 TL arasında maaş alanlar için 375 TL,
  • 2.000 TL ve üstünde maaş alanlar ise 450 TL promosyon hakkı kazanacak

Teb tarafından emeklilere tanınacak özel avantajlar ise;

  • Hesap işletim ücreti alınmaması
  • Kredi kartı yıllık ücreti muafiyeti
  • İnternet bankacılığı işlemleri ücretsiz
  • 3 ay ertelemeli düşük faizli kredi imkanı
  • Günlük para çekme limiti kadar faizsiz kredi seçeneği
  • ATM çekim limiti maksimum 3.000 TL

BİR CEVAP BIRAK