Ana sayfa Krediler EFT Ücreti Almayan Bankalar 2019

EFT Ücreti Almayan Bankalar 2019

491
0
PAYLAŞ
EFT Ücreti Almayan Bankalar 2019
EFT Ücreti Almayan Bankalar 2019

EFT ücreti almayan bankalar 2019 ’da da kullanıcılara avantaj sunmaya devam ediyor. Bilindiği üzere birçok bankadan yapılan EFT işlemlerinde ücret tahsis edilmektedir. Bu ücret bankalar arasında da farklılık göstermektedir.

Bazı bankalar 2-3 TL gibi bir ücret tahsis ederken bazılarıysa işlem üzerinden 7TL’ye kadar ücret talep edebilmektedir. Günümüzde kira ödemek, para göndermek gibi birçok işlem için ihtiyat duyduğumuz EFT işlemi göz önüne alındığında aylık 4 ya da 5 EFT işlemi yapmamız bile kesilen ücretler toplandığında azımsanamayacak bir tutar anlamına gelmektedir. Dolayısıyla birçok insan EFT ücreti talep etmeyen bankalardan hesap açarak işlemlerini bu bankalardan yapmayı tercih etmektedir. Şimdi sizlere EFT işlemlerinde ücret talep etmeyen bankalardan bahsedeceğiz. Siz de EFT ücreti ödemek istemiyorsanız bu bankalardan birinden ücretsiz bir şekilde hesap açarak EFT işlemlerinizi hiçbir bedel ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bankalar; Enpara.com (QNB Finansbank internet bankası), Kuveyt Türk Katılım Bankası, Yapıkredi  NUVO,CEPTETEB(TEB’in internet bankacılığı uygulaması, Fiba banka, Türkiye Finans, ING Bank ve Ziraat Katılım bankası.

Havale Ücreti Almayan Bankalar 2019

Bankaların çoğu EFT, havale gibi para transferi işlemlerinde benzer bir politika izlemektedir. Genel olarak EFT işlemlerinde havale işlemlerine göre daha fazla para talep edilmektedir.

Bunun sebebi EFT işleminin farklı bankaya para transferi havale işleminin ise aynı bankanın hesapları arasındaki para transferi anlamına gelmesidir. Hatta bazı bankalar havale ücreti bile almamaktadır. Havale ücreti almayan bankalar 2019’da da ücret almayacaklarını belirtmişlerdir. Daha önce bahsettiğimiz EFT ücreti almayan bankaların hepsi havale ücreti de almamaktadır. Ancak bunlardan farklı olarak EFT ücreti almasına rağmen havale ücreti almayan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar; Akbank (Dijital) ve Denizbank (Dijital Deniz) olmaktadır.

2019 EFT Ücretleri Ne kadar?

Bankalar şube üzerinden direkt olarak yapılan işlemlerle İnternet şubesi üzerinden yapılan işlemler arasında ciddi bir ücret farklılaştırması uygulamaktadır. Örneğin Akbank’ta şubeye gidip havale ya da EFT yapmak istediğiniz sırasıyla 35-60 TL ücret ödemeniz gerekirken aynı işlemi İnternet şubesi üzerinden yaptığınızda havale için 3 EFT içinse 6TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Dolayısıyla bu tip işlemleri İnternet aracılığıyla yapmak oldukça avantajlıdır. Bazı bankalarda İnternet bankacılığı kullanarak yapılan havale ve EFT işlemlerinde ücretler şu şekildedir; Denizbank’ta havale 2TL, EFT  2,5 TL, Garanti bankasında havale 2,5TL, EFT 5,5 TL, İş bankasında havale 2,20 TL, EFT 5,1 TL, Ziraat bankasında havale 2TL’dir. Çoğu bankada mobil şube ve internet şubesi bile farklılık göstermektedir.

Böylece 2019 EFT ücretleri ne kadar sorusuna da cevap vermiş olduk.

BİR CEVAP BIRAK