Ana sayfa Krediler Taşıt Kredisi Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

121
0
PAYLAŞ

Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

2018 yılı ile birlikte pek çok banka bireylerin otomobil sahibi olması için çeşitli kampanyalar gerçekleştiriyor. Genel olarak 48 ay vadeli yapılan taşıt kredisi için, hem bireysel hemde kurumsal müşteriler başvuru yapabilecek. Hemen hemen tüm bankaların sunuyor olduğu taşıt kredisi için biz düşük faizli araç kredisi veren bankaları sıralayacağız.

Konut kredileri gibi taşıt kredisi için de ilk olarak aracın değeri belirlenmektedir. Otomobil kredisi için ilk etapta banka, aracın ekspertiz değerini araştırır. Ekspertiz raporuna göre araç değeri örneğin 100 bin TL ise, banka size kredi olarak araç değerinin %70’ini verecektir. Araç değerinin tümünü karşılamayan bankalar %70 üzerindeki tutarı sizden peşinat olarak ister. O nedenle belirteceğimiz bankalara başvurmadan önce köşede birikmiş peşinatınızın olması gerekiyor.

Düşük Faizli Taşıt Kredi Veren Bankalar Hangileri?

En uygun taşıt kredisi için bazı bankalar ön plana çıkıyor. Geçerli olarak şuan için en düşük faizli taşıt kredilerini sıralayalım.

– Halkbank Taşıt Kredisi : Faiz oranı 1,09

– Vakıfbank Taşıt Kredisi : Faiz oranı 1,13

– Ziraat Bankası Taşıt Kredisi : Faiz oranı 1,22

– Garanti Bankası Taşıt Kredisi : Faiz oranı 1,29

– İş Bankası Taşıt Kredisi : Faiz oranı 1,30

Bu belirttiğimiz bankalar şuan için en düşük faizli taşıt kredisi hizmeti sunuyor.

Araç Kredisi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Araç almak isteyenler sıfır ya da ikinci el otomobil kredisi için başvuru yapabilirler. Tabi başvurmadan önce bilmeniz gereken bir takım şeylerin olduğunu belirtelim. Bunlar ;

– Sıfır otomobil alacakların ilk olarak aracı seçmeleri ve sonrasında firmadan proforma faturası talep etmeleri gerekiyor. Alınacak proforma faturası, aracın vergiler dahil net fiyatını yansıtmaktadır. Bu fatura bankaya kredi başvurusu esnasında verilecek.

– İkinci el araç alacakların ise, banka şubelerine giderken araç ruhsatı ve fotokopisini yanlarına almaları gerek.

– Sıfır araçların proforma faturası bireylerin kredi başvuru miktarı olacak. İkinci el araçlarda ise bu değer kasko üzerinden hesaplanacak.

– Taşıt kredisi için maksimum vade süresi 48 ay ile sınırlıdır. Daha üst limit bulunmuyor.

– Taşıt kredisi için bankalar genel anlamda kredi notu ve gelir durumuna bakar. Çok nadir de olsa gerekli görülmesi taktirde kefil istenebilir.

– Banka şubelerine yukarıda belirttiğimiz araç belgeleri dışında, ikametgah belgesi ve gelir belgesi ile kredi müraacatı yapabilirsiniz.

Araç Kredisi Hesaplama

Araç kredisi hesaplama için örnek olarak Halkbank üzerinden kredi çektiğinizi düşünelim. Halkbank’a göre hesaplama şu şekilde olacaktır.

– Kredi Miktarı : 50 bin TL

– Kredi Vadesi : 48 AY

– Aylık Faiz : 1,09

– Aylık Taksit : 1,409 TL

– Ödeme Türü : Eşit Taksitli

– Toplam Ödenecek Tutar : 67 bin 632 TL

50 bin TL kredi çekmiş olan bir kişinin 48 ay vade sonunda cebinden çıkacak para miktarı 67 bin 632 TL olacaktır. Sıfır araç için yapılan bu hesaplamanın yanında zorunlu sigorta yapılması gerektiğini de hatırlatalım. Ayrıca kredi borcu bitene kadar, araç banka tarafından ipotek altında tutulacak. Kredi borcu bittiği taktirde ipotek otomatik olarak kaldırılır.

halkbank ihtiyaç kredisi

BİR CEVAP BIRAK