Ana sayfa Krediler Tarım Kredisi Çiftçiye Destek Veren Bankalar

Çiftçiye Destek Veren Bankalar

140
0
PAYLAŞ

Çiftçiye Destek Veren Bankalar

Çiftçiye destek veren bankalar ile siz de hibe alamasanız bile hayallerinize kavuşmak ve hayvancılık ya da tarımsal faaliyet gerçekleştirmek için bankalardan kredi alabilirsiniz. 4 mevsim yaşayan bir ülke olan topraklarda tarım ve hayvancılık önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle devlet hayvancılığı ve tarımsal faaliyeti teşvik etmek için her sene bazı hibeler vermektedir. Devlet destekli olan bankaların çoğu da bu teşviklere katkı sağlamak için kredi vermektedir. Üstelik bu krediler geri ödeme avantajları olan, yüksek faiz oranlarına sahip olmayan son derece makul kredilerdir.
30 bin lira genç hibe desteği ve 100 bin TL devlet kredisi gibi destekler bankalar aracılığıyla girişimcilere sunulan en popüler krediler arasındadır. Bunun haricinde bankalarla görüşerek verilen kredileri ve şartları daha detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Kefilsiz Ciftçi Kredisi

Çiftçi kredisi için gerekli belgeler her bankanın kendi kurallarına göre belirlenir. Bankaların isteyeceği evraklar değişiklik göstereceği için kredi alacağınız bankanın sayfasından detaylı olarak gereken evrakları öğrenebilir ve şartlara bakabilirsiniz. Öncelikli olarak kimlik belgelerinizin dışında 2 tane çalışan kefil isteyebilirler. Bankalar kullanacağınız tarım kredisinin miktarına göre sizden ipotek de talep edebilir.
Kredi alabilmeniz için devlete hiçbir vergi borcunuzun olmaması da önemlidir. Aksi durumda kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanır. SGK ve bağkur dökümanı da isteyebilen bankalar ÇKS belgenizi de görmek isteyecektir.

Çks Kredi Hesaplama

Çks kredisi faizleri hesaplamak için her bankanın kullandığı sistem farklıdır. Size göre faiz oranı en düşük olan bankayı tercih etmeniz daha avantajlı olacaktır. ÇKS belgesine kredi imkanı sunan bankaların daha düşük faiz oranları olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bazı bankalar ödemeleri de 3 ayda bir şeklinde planlayabilmektedir. ÇKS belgesine çok düşük faizli kredi veren bankaların hangisi olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu bankaların QNB Finansbank, TEB, Şekerbank ve Fibabanka olduğunu söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası çiftçi kredisi faiz oranları 2018 olarak şüphesiz ki en avantajlı kredi seçeneğine sahip bankalardan biridir. Çünkü 100 bin TL faizsiz kredi imkanı sunan Ziraat Bankası, çiftçilere belirli vade oranlarıyla işletme kredileri vermektedir. Koyun, inek, sığır ve keçi gibi hayvancılık üretimi yapacak olanlar için verilen Ziraat çiftçi kredisi çok sayıda çiftçinin talebini görüyor diyebiliriz. IPARD kapsamında tarım kredisi de veren Ziraat Bankası başvuru şartlarını ve detaylarını size en yakın Ziraat şubesinden öğrenebilirsiniz.
Kanatlı hayvan ve arı yetiştiriciliği gibi alanlar için de kredi veren Ziraat Bankası kültür mantarı üretimi yapmak isteyenlere özel de kredi sağlamaktadır. Bu krediler dışında işletme açarken ihtiyacınız olan ekipman alımı ve işletme satın alınması gibi giderler için de bankaya başvurabilirsiniz. Çiftçilere özel faizsiz kredi imkanı için siz de başvuru evraklarınızla Ziraat şubelerine gidebilirsiniz. Uygun şartları taşımanız halinde faizsiz kredi avantajından yararlanabilirsiniz.

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Tarımsal kredi veren bankalar listesi için göz attığımız zaman devlet destekli çok sayıda bankanın müşterilerine tarım ve hayvancılık kredileri verdiğini görebiliriz. Listeye baktığımız zaman karşımıza çıkan bankalar:
Şekerbank: 60 ay vadeli çiftçilere özel kredi sunan Şekerbank, tarla büyütme kredisi de vermektedir.
TEB: hasat kredisi, organik tarım kredisi, tarımsal bch kredisi, arıcılık kredisi, besilicik kredisi, tavukçuluk kredisi gibi sayabileceğimiz çok sayıda farklı kredi imkanı vardır.
Ziraat Bankası: Çiftçiye özel faizsiz tarım kredisi vardır.
Bunun dışında Garanti Bankası, Denizbank, Yapı Kredi Bankası ve Odeobank gibi bankalara da kredi başvurusu yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK