Ana sayfa Krediler Tarım Kredisi Çiftçiye Ceviz Desteği

Çiftçiye Ceviz Desteği

95
0
PAYLAŞ
Çiftçiye ceviz desteği

Çiftçiye Ceviz Desteği

Çiftçiye ceviz desteği için devlet tarafından verilen hibeler geçen sene olduğu gibi bu sene de devam ediyor. Üreticiler için önemli bir teşvik olan bu destekleri görmek için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sitesine girebilirsiniz. Tarım il veya ilçe müdürlüklerine başvuru yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de başvuru şartlarını görebilir ve anında başvuru yapabilirsiniz.

Dönüm başına ortalama olarak 1000 TL civarında devlet desteği veren kurum geri ödemesini ise 15 sene sonra istediği için büyük bir kolaylık sağlıyor diyebiliriz. Ancak önce kişilerin ayrıntılı iş planlarını Tarım İl Müdürlüklerine iletmesi gerekiyor. Ödemeler de siz harcama yaptıktan sonra kestiğiniz faturalar üzerinden değerlendirilerek size ödeniyor.

2018 Ceviz Desteği

Ceviz hibesi 2018 senesinde ceviz üretim miktarını ülke çapında arttırmak için veriliyor. Ağaçlandırma çalışmalarına değer katmak için ve yüksek meyveli çeşitlere yönelmek için verilen destekler kırsal anlamda ekonomik faaliyetlerin de güçlenmesini sağlar. Ağaçlandırma çalışmaları yaparak kent içerisinde oturan kişilerin istihdamını sağlamak ve böylece gelir düzeyini arttırmak için uygulanan ceviz desteği tarım faaliyetleri için önemli bir konumdadır.

Ceviz dışında aynı zamanda antepfıstığı, okaliptus, kestane, kaval, mahlep tarzında hızlı gelişen ve meyvesinden de yararlanılabilen ağaçlandırma çalışmaları ülke ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Verilen kredilerin 15 sene sonra alınacak olması da teşvik alan için büyük bir avantaj ve ekonomik rahatlıktır.

Ceviz Devlet Desteği 2018

Ceviz devlet desteği şartları için Tarım Bakanlığı tarafından belirlenir. Büyüklüğü en az 10 dekar olan tarlasına sertifikalı fidan dikmek isteyenlerin başvurabileceği ceviz desteği için dekar başına verilecen olan hibe miktarı da 100 TL olarak belirlenmiştir.

Bunun için başvuracak olan kişinin ÇKS sistemine kayıtlı olması zorunludur. Aynı zamanda başvuru tarihini kaçırmamalı ve istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde Tarım il ve ilçe müdürlüklerine iletmelisiniz. Fidanları aldığınız yerden size belge ve sertifika da verilecektir. İlgililer başvurudan sonra kapama bahçenize gelecek ve dikilen fidanları yerinde görmek isteyecektir. Ödemelerin yapılacağı banka da devlet destekli olan Ziraat Bankası oluyor. Ödemelerin bir sonraki seneyi bulabileceğini hesaba katmalı ve bir an önce başvuru işlemlerinizi yapmalısınız.

Ceviz Yetiştiriciliği Devlet Desteği 2018

Ceviz desteği şartları için yukarıda sıraladığımız koşulları taşıyor olmalısınız. Fidan yetiştiriciliği hakkında bilmeniz gerekenleri Tarım Müdürlükleri içerisinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi olarak verilen bu şartlar için bir orman mühendisiyle görüşmeli ve özel ağaçlandırma projesi yapmanız gerekmektedir. Sadece şahsi araziler için değil, orman arazileri ve hazine arazileri için de kura yöntemiyle belirlenecek olan krediler sayesinde ağaçlandırma işlemi yapılacak ve kredi verilecektir.

Proje yatırım giderleri için proje bedeli, fidan bedeli, arazi hazırlığı gibi krediler de alabilirsiniz. 15 sene geri ödemesiz olarak verilen bu krediler için Ziraat Bankası’yla da görüşebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ceviz Hibe Desteği 2018

Ceviz hibesi 2018 senesinde Orman Genel Müdürlüğü projeleriyle işbirliği içerisinde yönetilmektedir. Hem orman vasıflı araziler için verilen bu kredi hem de şahsi araziler için verildiğinden herkes krediden faydalanmak için başvuru yapabilmektedir. Sertifikalı fidanlara dekar başına 200 ile 300 TL arasında fidan desteği veren devlet kredi haricinde başka desteklemelerde yapabilmektedir.

Devlet destekli olarak verilen tarım kredilerinden yararlanmak için arazinizin orman vasıflı olması gerektiğini düşünmemelisiniz. Bu nedenle şahsi araziniz için de belgelerinizi tamamladıktan sonra şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bir an önce başvuru yapabilir ve ödemelerinizi Ziraat Bankası üzerinden alabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK