Ana sayfa Krediler BANKADAN ALTIN ALIM SATIM

BANKADAN ALTIN ALIM SATIM

96
0
PAYLAŞ

BANKADAN ALTIN ALIM SATIM

İnternet kullanım alanının genişlemesiyle, kurum ve kuruluşların insanlara daha iyi hizmet sunmak için, her geçen gün yeni yeniliklerle hizmet vermeye çalışıyorlar. Oturduğumuz yerden tüm bankacılık ve yatırım hizmetlerinden faydalanmada, kurum ve kuruluşların bizlere sunduğu hizmetlerden sadece birisidir. Geçmişten günümüze kadar insanların en çok tercihi altın, artık kuyumcular dışında bankalardan altın alım satım yapılabilmektedir. Üstelik bu hizmet, internet üzerinden de yapılabilmektedir.

Bankalardan altın alım satım fiziki dediğimiz kuyumculardan daha avantajlıdır. Çünkü alınan veya satılan altınlarla fiziki bir temasınız olmayıp, anlık değişmeleri de anında takip edebilirsiniz. Yine altınların çalına ve kaybolma riski bulunmamaktadır. Bankadan altın alım satım yaparken, uygulanan yollardan biri banka şubesinden alım satım yapmaktadır. Öncelikle altın yatırım hesabınız olmalıdır. Eğer ki altın almak istiyorsanız, o gün ki altın kur değeri ne ise o fiyattan gram cinsinden altın alabilirsiniz. Altın alırken bankalar size fiziki altın vermezler. Sadece sanal alım yaparsınız ve hesabınıza xyz gram şeklinde not düşülür. Böylece almış olduğunuz altınlar, piyasada ki kur değerine göre kar ve zarardan etkilenmiş olur. Bankalardan altın alım ve satım işlemlerinin diğer bir yöntemi ise internet bankacılı sistemidir. İnternet bankacılık şifresi olanlar, internet bankacılık üzerinden rahat alım- satım yapabilirler. Tabi vadesiz hesabınızda para olmak şartıyla. Hesabınızda ki limit kadar alım yapabilir veya mevcut altın hesabınızı satıp TL cinsine çevirebilirsiniz. Burada da bankalarda olduğu gibi gram cinsinden altın alıp satabilirsiniz. Alım miktarı en az 10 gramdır. Yine internet bankacılık sisteminde sadece TL cinsinden alım satım da yapılabilir. Döviz cinsinden işlem yapılamamaktadır. Bankalarla altın alım satımın son yöntemi mobil bankacılık sistemidir. Akıllı cep telefonlarına indirilen uygulama ile altın alım satım işlemi yapılabilir. İnternet bankacılı üzerinden altın alım satımlarında vergi kesintisi yoktur. Ayrıca bankalardan alınan altınlar, Tasarruf Mevduat Sigortası kapsamındadır.

Bankalardan altın alım satım işleminin avantajlı olduğunu, altınların çalınma, kaybolma riskinin olmadığı ve geleneksel altın alım satım yapıldığı kuyumculardan hiçbir farkının olmadığını bilmeniz gerekir. Son dönemlerde bankalardan altın alım satım işleminin daha güvenli olduğu için, daha çok tercih edildiğini bilinmesi gerekir.

BİR CEVAP BIRAK