Ana sayfa Bankalar Banka Sınavları 2019

Banka Sınavları 2019

185
0
PAYLAŞ
Banka Sınavları 2019
Banka Sınavları 2019

Bankaların gelecek yıl çeşitli mevkilerde görev alacak personellerini seçmek amacıyla düzenlediği banka sınavları 2019 günümüzde sayısı yaklaşık 500 bin olan iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarını yakından ilgilendirmektedir. Bankalar düzenledikleri bu sınavlarla ihtiyaçları olan müfettiş yardımcısı, gişe elemanı, uzman, uzman yardımcısı gibi birçok personelini belirlemektedir.

Bankalar bu sınavlarda adaylara hukuk, iktisat, muhasebe, maliye ve İngilizce alanlarında sorular yönelterek, adayların bu alanlardaki bilgisini tespit ederler. Daha sonrasında ise yapılan sınavın başarı ortalamasına göre bir baraj puanı belirlenerek, baraj puanını geçen adaylar mülakata tabi tutulurlar. Adayların sınav ve mülakat sürecinde aldıkları puanların ortalaması sonucunda ise sıralama netleşmiş olur. Böylece başarılı adaylar belirli mevkilerde görev yapmak üzere seçilmiş olurlar.

Ziraat Bankası Sınavları 2019

En son 11 Ağustos 2018 tarihinde yapılan Ziraat Bankası Sınavları en çok başvuru yapılan bankacılık sınavlarından biridir. Bunun en önemli sebebi ise elbette Ziraat bankasının devlet bankası olmasıdır. Ziraat bankasına sınavlar haricinde de başvuru yapılabilmektedir. Bu ilanları Ziraat bankasının internet sitesinden güncel olarak takip edebilirsiniz. Ancak Ziraat Bankası sınavları 2019 ’un tarihi henüz belirlenmemiştir. Bankanın 2019 yılına dair alınacak personellerle ilgili yaptığı ilk açıklama; 100 uzman yardımcısı,20 yazılım mühendisi, 10 iş analisti, 10 sistem mühendisi şeklindedir. Toplamda alınacak personel sayısı ise 2019 yılında yaşanacak ekonomik gelişmelerle paralel şekillenecektir.

Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı İşe Alım Koşulları

Bütün bankaların uzman yardımcılığı pozisyonu için adaylarda aradığı birtakım koşullar bulunmaktadır. Ziraat bankasının koşulları ise şu şekildedir;

  • 30 yaşını geçmemiş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
  • Türkiye’deki veya Türkiye’de denkliğe sahip olan üniversitelerdeki herhangi bir 4 yıllık bölümden mezun olmak.
  • Sürekli görev yapmayı engelleyecek akıl ve beden rahatsızlığına sahip olmamak ve buna dair sağlık raporu almak.
  • Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş, tecil ettirmiş ve muaf tutulmuş olmak.
  • Ziraat bankası bünyesindeki, Ekonomi, Finans, Muhasebe, Pazarlama ,Satış ve Hukuk alanlarında eğitim verilecek olan bankacılık okulunu başarıyla tamamlamak.
  • Türk ceza kanununda yer alan yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmak.

Yeterli puanı alarak yukarıdaki şartları bütünüyle sağlayan tüm adaylar için ziraat bankasında   çalışabilmektedirler. Bütün bunlar aynı zamanda Ziraat Bankası uzman yardımcısı işe alım koşullarını oluşturmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK